Reklama
Reklama

Jak kupić tańsze bilety lotnicze? Na tej stronie sprawdzisz, czy cena lotów spadnie

Cena biletu lotniczego zależy od wielu czynników. Termin, odległość, popularność kierunku, a nawet dzień tygodnia, to rzeczy, które mają wpływ na ostateczne koszty podróży. Jednak czy da się sprawdzić prawdopodobieństwo spadku cen biletów? Podpowiadamy, jak kupić bilety lotnicze, aby zaoszczędzić.

Wakacje to świetna okazja do dalekich podróży. Szczególnie że w łatwy sposób można znaleźć bilety lotnicze w dobrych cenach. Wystarczy tylko znać kilka sposobów na to, jak szukać tanich lotów. Znana podróżniczka z TikToka zarekomendowała stronę internetową, która może nam to bardzo ułatwić.

Od czego zależą ceny biletów lotniczych?

Ceny biletów zależą nie tylko od tego, gdzie lecimy, lecz także, na jakie linie lotnicze się decydujemy i kiedy odbyć ma się nasza podróż.

Najtaniej można polecieć w okresie od września do końca listopada. Natomiast na niedrogie bilety nie ma co liczyć w okolicach Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Nowego Roku lub po prostu w pobliżu tych świąt. Wtedy w szczególności linie lotnicze zawyżają ceny biletów.

Kolejną regułą wpływającą na cenę biletów jest to, że im wcześniej kupimy bilet, tym będzie taniej. Najlepsze oferty dostępne są z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Jest to spowodowane tym, że linia lotnicza, posiadająca samolot np. na 180 pasażerów, w każdym rejsie proponuje około 10 miejsc najtańszych. Po wykupieniu tych biletów dostępne będzie kolejne 10 już trochę droższych i tak dalej. Wobec tego im bliżej odlotu, tym drożej.

Na niskie ceny warto też polować, kiedy są otwierane nowe połączenia. Wtedy to linie często wprowadzają ciekawe promocje, aby zachęcić ludzi do korzystania z danego kierunku. Powoduje to, że bilety na europejskie trasy można kupić taniej nawet o 20 procent.

Jak rezerwować bilety lotnicze, żeby mniej zapłacić?

Najtańsze oferty zakupu biletu lotniczego zamieszczają linie lotnicze na własnych stronach internetowych, gdzie można dokonać rezerwacji. Jednak, aby samodzielnie nie musieć przeszukiwać setek ofert, możemy skorzystać z usług pośredników, którzy wyodrębniają najlepsze promocje. Jednak w tym przypadku za ich pomoc dopłacamy kilkadziesiąt złotych.

Pamiętajmy także o tym, że elektroniczna odprawa biletowa online jest tańsza od tej dokonywanej na lotnisku, a czasem nawet jest ona darmowa. Standardowo kosztuje od 12 do 20 zł, podczas gdy za odprawę na lotnisku i wydrukowanie karty pokładowej zapłacimy od 40 nawet do 160 zł. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, że najtańsze będą loty w środku tygodnia, wcześnie rano lub późno wieczorem.

Co więcej, wybierając tanie linie lotnicze, pamiętajmy o rezygnacji z wszystkich dodatkowych, płatnych opcji, jeśli ich nie potrzebujemy. Należą do nich m.in. takie udogodnienia jak bagaż rejestrowany, pierwszeństwo wejścia na pokład czy ubezpieczenie.

Czy można sprawdzić prawdopodobieństwo spadku cen biletów?

Okazuje się, że tak, o czym wspomina jedna z użytkowniczek TikToka. Wszystko dzięki temu, że istnieje specjalna strona internetowa, na której możemy sprawdzić, czy bilety lotnicze na wybraną podróż będą tańsze za jakiś czas.

Wyszukanie tej informacji jest niezwykle proste. Wystarczy w przeglądarkę wpisać adres airhint.com i wprowadzić kierunek podróży, który nas interesuje. Następnie ustawiamy datę i znajdujemy konkretny lot. Chwilę później algorytm przeprowadza analizę cen i pokazuje, jakie jest prawdopodobieństwo, że cena biletów spadnie.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | tanie bilety lotnicze