Reklama
Reklama

Egzotyczne destynacje na każdą kieszeń. Gdzie wybrać się w wakacje?

Wakacyjna podróż wcale nie musi być droga. Egzotycznych widoków, kuchni i kultury można doświadczyć za nieduże pieniądze. Przestawiamy nasze propozycje na egzotyczne destynacje na każdą kieszeń.

Dysponując ograniczonym budżetem, można bez problemu wybrać się na fajne wakacje i niczego sobie nie odmawiać. Jedynym wyzwaniem jest rozeznanie się przedtem, gdzie w niskiej cenie można swobodnie podróżować, jeść i spać. Takie propozycje dotyczą zarówno krajów w Europie, jak i na innych kontynentach.

Żeby nie przesadzić z wydatkami, należy nastawić się na ominięcie szczytu sezonu turystycznego. Nie trzeba na szczęście czekać aż do jesieni. Niższe ceny lotów, a także rozluźnienie terminów w tańszych hotelach jest zauważalne już pod koniec sierpnia. Dlatego najlepiej nastawić się na wakacje w ostatnim tygodniu tego miesiąca, a także we wrześniu. Gdzie wybrać się na wakacje?

Egzotyczne destynacje na każdą kieszeń: Jordania

Egzotyczne wakacje uznajemy za coś więcej niż podróżowanie po Europie, pomimo tego, że i na naszym kontynencie nie brakuje niesamowitych widoków, jedzenia i ludzi. Jednak wyjeżdżając poza znane tereny i obcując z osobami wychowanymi w zupełnej innej kulturze i religii, można zebrać całkiem odmienne, unikalne doświadczenie. 

Okazja do tego nadarza się we wrześniu. Ryanair proponuje turystom żądnym wrażeń w rozsądnej cenie ofertę, w której bilety z lotniska Warszawa Modlin do Amman Queen Alia w terminie od 7 (czwartek) do 10 (niedziela) września kosztują w sumie (loty w obie strony) zaledwie 659 złotych za osobę.


Na miejscu podróżników nie czekają duże wydatki. Hotele z ocenami powyżej 8/10 w mieście Amman na booking.com i setkami pozytywnych opinii oferują spędzenie okresu od 7 do 10 września już za 500-800 złotych (cena za dwie osoby). W niektórych przypadkach śniadanie jest wliczone w cenę. Z tego względu Jordania jest wręcz idealną propozycją na egzotyczne wakacje.

Egzotyczne destynacje na każdą kieszeń: Algieria

Połączenie lotnicze w atrakcyjnej cenie z Katowic do Algieru proponuje niemiecka Lufthansa. W cenie 827 złotych za osobę w jedną stronę (loty są 14 i 17 września). Jest to już znacznie wyższa kwota niż w przypadku Jordanii, jednak wciąż niższa niż wiele innych biletów do egzotycznych destynacji. Dlatego to dobra propozycja dla osób dysponujących nieco większym budżetem.

Wybierając się do Algieru, nie należy spodziewać się tak rozwiniętej infrastruktury, dostosowanej pod turystów, jak w Europie. Wszystkiemu winny jest system wizowy i brak odpowiedniej strategii lokalnego samorządu, który wciąż nie chce się przekonać do inwestycji w turystykę. Ceny za 3 noce dla dwóch osób wahają się od 900 do 1500 złotych. Za ceny z górnego pułapu można zakwaterować się w 3-4 gwiazdkowych hotelach. 

Egzotyczne destynacje na każdą kieszeń: Izrael

Izrael jest jedną z tych destynacji, do których co roku wybierają się setki Polaków. Za bilety w obie strony można zapłacić 1276 złotych za osobę, za podróż od 19 do 21 sierpnia. Są to połączenia bezpośrednie na linii Warszawa Chopina – TLV Ben Gurion Intl.

Nocleg za dwie noce w Tel-Awiwie będzie kosztować ok. 800-1000 złotych. Należy też przygotować się na znacznie wyższe ceny jedzenia i podstawowych artykułów w porównaniu z polskimi realiami. Jednak decydując się na pobyt od soboty do poniedziałku, bez problemu można zmieścić się w niedużym budżecie, dodatkowo zwiedzając historyczne miasto i poznając nową kulturę.

Zobacz też:

To tu leży najpiękniejsza plaża 2024 r. Wcale nie we Włoszech czy w Hiszpanii

Co robić w ostatni weekend ferii w Krakowie? Tych atrakcji nie możesz przegapić

To nie Karaiby, to wyspa w Europie. Zachwyca, a mało kto o niej słyszał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje