Reklama
Reklama

Wystarczą liście rabarbaru, by ślimaki wyniosły się z ogrodu, a chwasty zniknęły

Liście rabarbaru nie nadają się do spożycia, ale mogą przydać ci się w ogrodzie. Dzięki nim szybko i zupełnie za darmo rozwiążesz problem z chwastami na rabatach i w mgnieniu oka pozbędziesz się ślimaków, atakujących uprawy. Sprawdź, jak jeszcze możesz wykorzystać liście rabarbaru na swoich grządkach.

Nigdy więcej nie wyrzucaj liści rabarbaru do kosza. Zawierają wysoki poziom kwasu szczawiowego, przez co ich zjedzenie mogłoby się źle skończyć (m.in. poważnym uszkodzeniem nerek). Mimo tego, że nie nadają się do spożycia, możesz je jednak wykorzystać ogrodzie. 

Tak rozwiążesz wiele problemów, z którymi możesz mieć do czynienia wiosną. Liście rabarbaru to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na ślimaki. Z ich pomocą  pozbędziesz się także chwastów, a to jeszcze nie koniec.

Liście rabarbaru to naturalny sposób na ślimaki. Szkodniki w mig wyniosą się z ogrodu

Wywar z liści rabarbaru jest skutecznym środkiem owadobójczym. Pomoże ci zupełnie za darmo uporać się z uciążliwymi ślimakami, które zaczęły atakować twoje uprawy. 

Aby przygotować oprysk na te szkodniki, gotuj liście rabarbaru w wodzie przez 20-30 minut. Po ostygnięciu wywar odcedź i przelej do butelki z rozpylaczem wraz z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Spryskaj warzywa i kwiaty, aby uchronić je przed ślimakami. Pamiętaj jednak, by zawsze myć rośliny użytkowe przed spożyciem.

Może cię zainteresować: Po oprysku z tej rośliny, pędraki w mig wyniosą się z ogrodu. Zapomnisz jak wyglądają          

Liście rabarbaru pomogą ci zwalczyć chwasty na grządkach

Liście rabarbaru pomogą ci również zwalczyć chwasty w ogrodzie. Po prostu rozłóż je wokół roślin i między grządkami, dokładnie odkładając rośliny, a niepożądane rośliny nie będą problemem. Nie będą miały miejsca do wzrostu, więc nie będziesz musiał stale ich wyrywać. 

W związku z tym, że liście rabarbaru się rozkładają, będą także skutecznie użyźniać glebę. Poprawią jej parametry, czym dodatkowo pomogą roślinom.

Liście rabarbaru wykorzystasz również w domu. To świetny środek czyszczący

Liście rabarbaru możesz wykorzystać także w domu podczas sprzątania. To skuteczny środek czyszczący, ponieważ są nieścierne i nie zawierają chemii, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować na powierzchniach wykonanych z ceramiki, stali nierdzewnej, porcelanie, mosiądzu czy aluminium. 

Pocieranie liśćmi rabarbaru pomoże ci szybko usunąć plamy z rdzy czy drewna bez ryzyka ich uszkodzenia czy odbarwienia. Aby przygotować domowy środek czyszczący z liści rabarbaru, ugotuj je, zanurzając na 30 minut w wodzie, a później odcedź i wykorzystuj.

Zobacz też:

Nie zapomnij założyć ich na drzewka owocowe. Dzięki temu uchronisz sad przed szkodnikami

Susza zniszczyła twój trawnik? To nie koniec świata, jeszcze możesz go uratować

Zblenduj, zmieszaj z wodą i wlej do doniczek. Rośliny ci podziękują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywnik | działka | szkodniki w ogrodzie | opryskiwanie roślin