Reklama
Reklama

Wystarczą 4 łyżki, aby pozbyć się mleczy na zawsze. Trawnik wolny od chwastów

Chwasty i mlecze mogą być prawdziwym utrapieniem ogrodników, którzy dbają o to, aby ich trawnik prezentował się nienagannie. Pojawiają się nieproszone w każdym miejscu, a także zabierają substancje niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby pozbyć się mleczy z trawnika raz na zawsze. Wystarczy użyć preparatu z sody oczyszczonej.

Jak odróżnić mlecz od mniszka lekarskiego? Jeden z nich jest trujący

Mlecz polny często bywa mylony z mniszkiem lekarskim. Obie rośliny pochodzą z rodziny astrowatych i są do siebie łudząco podobne. Mniszek lekarski ma tylko jeden kwiat na każdej łodydze, natomiast mlecze mają zwykle dwa, trzy lub więcej kwiatów na tej samej łodydze. 

Ponadto liście mniszka lekarskiego rosną tylko u podstawy rośliny, zaś liście mleczy wyrastają na całej długości łodygi. Mniszek lekarski ma wiele właściwości zdrowotnych. W przeciwieństwie do mlecza polnego, który jest trujący i szczególnie niebezpieczny dla zwierząt.

Jak pozbyć się mleczy z trawnika? Pomoże soda oczyszczona

Skutecznym sposobem na pozbycie się mleczy z trawnika jest użycie sody oczyszczonej. Doskonale poradzi sobie nie tylko w przypadku mleczy, lecz także innych chwastów rosnących na działce. Wystarczy wymieszać 4 łyżki sody oczyszczonej w litrze ciepłej wody, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Teraz obficie spryskaj mlecze preparatem. 

Efekt będzie widoczny po 24 godzinach. Na koniec wystarczy spłukać trawnik wodą. Aby pozbyć się mleczy z ogrodu raz na zawsze, warto powtórzyć ten proces przynajmniej dwukrotnie. Pamiętaj także, aby uważać na rośliny w pobliżu, ponieważ mieszanka może im zaszkodzić.

Zobacz też:

Twoja hortensja nie kwitnie? Ogrodnik zdradza przyczynę

Twoje róże nie chcą kwitnąć? Winne może być nieodpowiednie sąsiedztwo

W ten sposób ochronisz winorośl przed chorobami. Nie chodzi o żaden oprysk

INTERIA.PL