Reklama
Reklama

Wyglądają jak piękne, różowe róże, a kwitną nawet zimą. Sprawdź, jak uprawiać kalinę

Czy ogród może zachwycać swoim urokiem nawet zimą? Oczywiście, że tak. Nawet o tej porze roku możemy mieć kolorową przestrzeń na podwórku, która wzbudzi podziw niejednej osoby. Aby tak się stało, potrzebujemy roślin wytrzymujących mrozy i zachwycających kolorowymi kwiatami. Takim okazem jest kalina bodnantska.

Ogród zimą zazwyczaj nie kojarzy się nam z kolorowymi barwami, a bardziej z szarością. Okazuje się jednak, że możemy wprowadzić do niego trochę koloru, jeśli posadzimy kalinę bodnantską. Roślina ta wytrzymuje ujemne temperatury, a nawet rozkwita i pachnie w ogrodzie, podczas gdy inne okazy są w stanie spoczynku. Kalina zachwyci nas swoim urokiem w ponure, zimowe dni, jednak aby tak się stało, musimy o nią odpowiednio zadbać

Kalina bodnantska - krzew kwitnący zimą

Kalina bodnantska to zapomniana roślina ogrodowa, która wyróżnia się na tle innych krzewów w trakcie zimy. W przeciwieństwie do nich zaczyna kwitnąć w najmniej oczekiwanym czasie, czyli od lutego. Jak wygląda ten okaz?

Kalina bodnantska ma biało - różowe kwiaty wyglądające wspaniale na tle zimowej scenerii. Ich zaletą jest nie tylko piękny wygląd, ale też słodki, intensywny zapach, wypełniający przestrzeń wokół niej

Uprawa kaliny bodnantskiej - najważniejsze zasady

Kalina bodnantska będzie zdobiła nasz ogród zimą, jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki. Krzew rozrasta się na 2,5-3 m zarówno wysokości, jak i szerokości, dlatego należy zapewnić mu sporą przestrzeń.

Tę roślinę ogrodową sadzimy w półcienistym lub słonecznym stanowisku. Ponadto jej gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i lekko wilgotna.

Musimy także odpowiednio zadbać o młode okazy. Należy okryć je w trakcie zimy włókniną. W ten sposób ochronimy te rośliny przed mrozem i stworzymy optymalne warunki do wzrostu. 

Krzewy kaliny wymagają także regularnego cięcia prześwietlającego tuż po kwitnieniu. Dzięki tej czynności pielęgnacyjnej zachowają ładny, gęsty pokrój i nie będą miały zdeformowanych, połamanych lub chorych pędów. 

Jeśli chcemy, aby nasz ogród nabrał barw zimą, to warto posadzić kalinę bodnantską wśród innych roślin kwitnących o tej porze roku lub wczesną wiosną. Mowa o oczarze, wawrzynku wilczełyko, forsycji, magnolii gwieździstej czy dereniach mających barwne pędy. Te okazy stworzą w naszym ogrodzie bajeczny krajobraz. 

Zobacz też:

Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Wyborną papaję możesz uprawiać w swoim domu. Wystarczy kilka nasion

Te warzywa siejemy w czerwcu. Konieczne jest także przeprowadzenie prac w sadzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | krzewy | pielęgnacja roślin