Reklama
Reklama

Wbij w ziemię pewnym ruchem. "Test śrubokręta" uratuje suchy i pożółkły trawnik

Chris McIlroy jest ekspertem "The Grass People" w dziedzinie ogrodnictwa. Latem mężczyzna często dostaje prośby o porady na temat pielęgnacji trawnika i dlatego na łamach "The Sun" postanowił podzielić się przydatnym domowym trikiem. Niewiarygodne, że aby sprawdzić stan naszego trawnika, musimy jedynie... wbić do ziemi śrubokręt.

Latem ogród wymaga od nas szczególnej troski. Aby móc cieszyć się pięknymi roślinami, w okresie upałów zaleca się podlewać je nawet każdego dnia. Musimy jednak mieć świadomość, że nie tylko kwiatom i krzewom w sierpniu należy regularnie dostarczać wody. 

  • Pamiętać trzeba również o nawadnianiu trawnika, który zadbany, jest największą ozdobą każdej posesji. Niestety na działkach w wakacje zamiast pięknej zieleni, często widoczna jest sucha murawa z żółtymi wykwitami. 
  • Aby temu zapobiegać, warto nauczyć się sprawdzać, kiedy trawnik potrzebuje wody
  • W tym celu polecamy wypróbować prosty trik ze śrubokrętem. Jego zastosowanie nie zajmie więcej niż pięć sekund.  

Jak uratować trawnik spalony słońcem? O tym musisz pamiętać

Jak zadbać o suchy trawnik, który po kilku dniach upałów wysechł i pożółkł? W takiej sytuacji najlepiej jest skosić go i wygrabić, aby poprawić jego walory estetyczne. 

Ogrodnicy zalecają również, aby wykonać wertykulację trawnika, gdyż zabieg ten napowietrza murawę i ułatwia jej nawadnianie. Po tym zabiegu trawnik powinien odrosnąć po około 3-4 tygodniach, a gdy ponownie się zazieleni, po prostu pamiętajmy o jego regularnym nawadnianiu - o poranku lub wieczorem. 

Przeprowadź "test śrubokręta". Dowiedz się, kiedy trawnik potrzebuje wody

To normalne, że nie każdy potrafi na oko ocenić, czy wilgotność gleby pod "zielonym dywanem" jest wystarczająca. Wyschnięciu murawy możemy jednak zapobiegać. Wystarczy zastosować trik z popularnym narzędziem do majsterkowania, dzięki któremu dowiemy się, czy trawnik potrzebuje wody

Ekspert od ogrodnictwa - Chris McIlroy na łamach "The Sun" poradził swoim czytelnikom, aby w celu po prostu wbili w ziemię... śrubokręt. Najlepiej zrobić to pewnym ruchem, ale nie na siłę po to, aby sprawdzić, jak głęboko narzędzie znajdzie się pod ziemią. 

Możemy być zadowoleni, gdy śrubokręt wbije się w glebę na głębokość 15-18 cm. Jest to znak, że ziemia pod murawą nie jest przesuszona, więc trawnik nie wymaga już dodatkowego podlewania. Natomiast, kiedy narzędzie wejdzie w podłoże płycej, to jest to dla nas sygnał, że powinniśmy częściej nawadniać murawę.

Zobacz też:

Wrzos czy wrzosiec? Ogrodnik tłumaczy, na czym polega różnica

​Las w słoiku w kilku prostych krokach. Te rośliny sprawdzą się najlepiej

Nazywają ją "rośliną biedy". Lepiej nie trzymaj jej w domu, bo portfel zaświeci pustkami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby