Reklama
Reklama

W tym roku nie kupuj choinki. Te rośliny też wprowadzą świąteczny klimat, a zajmą mniej miejsca

Świerki sosny i jodły kaukaskie to niejedyne rośliny, jakie możesz postawić w swoim mieszkaniu na Boże Narodzenie. Jeżeli nie masz na nie miejsca, albo po prostu nie chcesz stawiać w domu tradycyjnej choinki, do tegorocznej dekoracji wykorzystaj jeden z tych trzech wspaniałych kwiatów. Twoi bliscy na pewno będą zachwycać się ich urodą jeszcze na długo po zakończeniu świąt.

Mówi się, że choinka jest symbolem świat Bożego Narodzenia, jednak nie każdy może pozwolić sobie na to, by w jego domu zagościło prawdziwe drzewko. Być może ty również nie możesz pozwolić sobie na to, aby przynieść ją do domu z uwagi na brak miejsca, małe dzieci lub zwierzęta, które przypadkowo mogłyby ją przewrócić

Jeżeli marzysz o żywej roślinie, która przyozdobi twoje mieszkanie zamiast choinki, nie zajmując wiele miejsca, do dekoracji koniecznie wykorzystaj te trzy popularne gatunki kwiatów. Dzięki nim ekspresowo wprowadzisz do swojego domu świąteczny klimat!

Jaka roślina zamiast choinki? Gwiazda betlejemska to najlepszy wybór

Która roślina, która kojarzy się ze świętami jako druga po choince? Oczywiście poinsecja, lepiej znana pod nazwą gwiazda betlejemska. Aby wprowadzić do mieszkania wyjątkowy klimat, możesz po prostu postawić ją na parapecie, komodzie lub stoliku. Jej liście same w sobie są już na tyle dekoracyjne, że nie wymagają dodatkowych ozdób. 

Warto jednak przygotować z niej wyjątkową bożonarodzeniową kompozycję, korzystając ze stojaków na kwiaty w kształcie piramidy, dostępnych w wielu sklepach z meblami. Wówczas nawet kształtem będzie ona przypominać tradycyjną choinkę. Taka aranżacja zimą na pewno doda uroku każdemu wnętrzu, wystarczy ją tylko regularnie podlewać. 

Może cię zainteresować: Tuje odchodzą do lamusa. Zimowe żywopłoty z tych roślin wzbudzą zazdrość sąsiadów                                      

Storczyki łatwo zmienią się w świąteczną dekorację

Storczyki są jedną z ulubionych roślin doniczkowych Polaków. Jeżeli ty również jesteś ich fanem, koniecznie wykorzystaj te kwiaty jako świąteczną dekorację. Sprawdzą się zarówno  te białe, jak i kolorowe. Zwłaszcza jednak te pierwsze nadadzą wnętrzu elegancji. 

Jeżeli postawisz je piętrowo na stojaku, będą prezentować się nie gorzej od wspomnianych przed momentem gwiazd betlejemskich. Możesz również przygotować z nich stroik, który będzie stanowił wspaniałą ozdobę wnętrza zwłaszcza w połączeniu z innymi kwiatami i gałązkami prawdziwej choinki, w wersji naturalnej lub spryskanej. 

Czytaj również: Ta roślina pochłania wilgoć jak odkurzacz. Koniecznie postaw ją w mieszkaniu                

Fikus to idealna żywa choinka. Wystarczy lekko go przyozdobić

Rośliną, którą możesz postawić w domu w Boże Narodzenie zamiast choinki, jest również popularny fikus. To nie żart, tylko świetny pomysł na szybką dekorację mieszkania. Aby zmienić kwiatka w świąteczną dekorację, przystrój jego doniczkę szyszkami, wstążkami lub tradycyjnymi bombkami. 

Pamiętaj jednak, by ozdoby nie były zbyt ciężkie tak, by nie zniszczyć swojego pięknego fikusa. I lepiej nie stawiaj go zbyt blisko grzejnika ani przy otwartym oknie, bo wtedy może szybko zmarnieć. 

Zobacz też:

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

Chcesz, by twoje tuje były gęste i błyszczące? Nie wyrzucaj tej rzeczy, tylko rozsyp wokół nich

O tej roślinie pisał nawet Szekspir. Sprawdź, jak ją uprawiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | święta