Reklama
Reklama

W ten sposób pomożesz pelargoniom przetrwać upał. Zalej wodą i wymieszaj

Upały potrafią być uciążliwe nie tylko dla ludzi, ale również dla roślin. W takich warunkach nawet pelargonie wymagają szczególnej troski. Na szczęście istnieje prosty sposób na domową odżywkę, która sprawi, że kwiaty przetrwają okres wysokich temperatur w dobrej formie. Wystarczą woda i… dwie łyżki grochu. Efekty będą zadziwiające.

Pelargonie to rośliny ciepłolubne. Mogą rosnąć w półcieniu, choć optymalne będą dla nich miejsca nasłonecznione. Kwiaty w upalne dni potrzebują jednak odpowiedniego odżywania, szczególnie jeśli znajdują się w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie, gdzie narażone są na intensywne działanie promieni słonecznych.

Odżywka z grochu do pelargonii. Dlaczego warto ją stosować?

Na rynku dostępne są gotowe nawozy do pelargonii. Znacznie lepsze efekty uzyskamy dzięki domowej odżywce. Do jej przygotowania potrzebne będą jedynie woda i groch.

Odżywka z grochu do pelargonii zawiera wiele cennych mikroelementów, takich jak potas, fosfor, azot, magnez oraz bor. Wzbogacają one glebę, dzięki czemu roślina lepiej znosi okres upalnych dni, a także niedobór wody.

Odżywka z grochu do pelargonii. Jak ją przygotować?

Nawóz do pelargonii z grochu jest prosty w przygotowaniu. Wystarczy wsypać do garnka dwie łyżki grochu, a następnie wlać litr wody. Dla uzyskania lepszego efektu groch można wcześniej zmielić, nie jest to jednak konieczne. Następnie całość powinno się gotować przez pięć minut.

Po tym czasie należy przelać wodę do innego naczynia i poczekać aż wystygnie. Tak przygotowaną odżywką można podlewać pelargonie raz na 10 dni.

Odżywka z grochu nie tylko do pelargonii. Co nią nawozić?

Warto wiedzieć, że odżywkę z grochu można wykorzystać nie tylko do pelargonii. Domowy nawóz sprawdzi się również w pielęgnacji storczyków, sukulentów oraz gerberów.

 

Zobacz też:

Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Wyborną papaję możesz uprawiać w swoim domu. Wystarczy kilka nasion

Te warzywa siejemy w czerwcu. Konieczne jest także przeprowadzenie prac w sadzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin