Reklama
Reklama

To najpiękniejsze jesienne kwiaty do ogrodu. Są mrozoodporne i kwitną jak marzenie!

Koniec lata wcale nie oznacza, że twój ogród musi przestać mienić się feerią barw. Aby móc cieszyć oczy pięknymi, kwitnącymi roślinami przez kolejne miesiące, musisz jedynie posadzić odpowiednie gatunki jesiennych kwiatów ogrodowych. Zrób to, bo wyglądają zjawiskowo i dodadzą bajkowego klimatu nawet najskromniejszej działce.

Wraz z końcem wakacji wcale nie musisz rezygnować z wypoczynku na łonie natury. Tym bardziej, że czas spędzany poza domem znacznie umilić może ci widok jesiennych kwiatów ogrodowych, które swym pięknem wcale nie ustępują letnim roślinom. 

Nie wierzysz? W takim razie poznaj cztery najpiękniejsze wielobarwne rośliny ogrodowe, które rozkwitają dopiero po zakończeniu sezonu. Dodadzą bajkowego klimatu zarówno dużym, jak i nieco mniejszym działkom.

Jesienne kwiaty do ogrodu - kiedy sadzić? Nie martw się, jeśli przegapisz termin!

Kwiaty jesienne do ogrodu (w większości) powinno sadzić się na wiosnę po to, by miały czas rozrosnąć się i przygotować do obfitego kwitnienia. Dzięki temu, że na rabatach ustawisz je obok roślin kwitnących latem, na twojej działce przez cały rok będzie pięknie i kolorowo. Gdy po wakacjach jedne kwiaty przestaną zdobić podwórko, te gatunki dopiero zaczną mienić się feerią barw.

Nie martw się jednak, jeśli zapomniałeś posadzić jesienne kwiaty na wiosnę. W sklepach ogrodniczych znajdziesz wiele gatunków jesiennych roślin w doniczkach do, które możesz teraz wysadzać do ogrodu. A jeśli nie masz na to ochoty, po prostu ustaw je w skrzynkach na balkonie albo na tarasie.

Najpiękniejsze gatunki jesiennych kwiatów ogrodowych. Wprowadzają bajkowy klimat

Zastanawiasz się, które jesienne kwiaty do ogrodu nadadzą działce iście bajkowego klimatu? Jeżeli obok rabat posadziłeś już trawy i kapustę ozdobną, a teraz szukasz roślin, które kwitną jesienią, koniecznie rozważ posadzenie tych czterech gatunków kwiatów jesiennych:

  • Wrzosy

Wrzosy pospolite są już niejako symbolem jesieni. Warto jednak wiedzieć, że te urocze, mrozoodporne krzewinki rozkwitają nie tylko na fioletowo. Spotykane są również czerwone, różowe czy białe odmiany wrzosów, które wspaniale komponują się z miniaturowymi iglakami, trawami ozdobnymi i innymi jesiennymi kwiatami do ogrodu. 

  • Astry

Astry to jesienne kwiaty, które na rabatach prezentują się zjawiskowo, a w sklepach znajdziesz nawet 600 gatunków tych popularnych roślin m.in. astry: krzaczaste, wąskolistne czy nowobelgijskie. Warto je ze sobą łączyć tym bardziej, że najpiękniej wyglądają sadzone w dużych skupiskach. 

  • Chryzantemy

Jesienią w ogrodzie możesz posadzić także chryzantemy, często określane również jako złocienie. Te kwiaty kwitną od sierpnia aż do listopada i pięknie prezentują się zarówno na rabatach, jak i na balkonach czy tarasach. Jednak jeżeli chcesz mieć pewność, że chryzantemy będą wyglądać zjawiskowo niezależnie od warunków atmosferycznych, zdecyduj się na zakup jednej z mrozoodpornych odmian tej rośliny. 

  • Zimowity jesienne

Zimowity jesienne (z łac. Colchicum autumnale) to kolejne piękne jesienne kwiaty ogrodowe. Są bardzo podobne do krokusów jesiennych i bez obaw możesz posadzić je teraz na swojej działce. Jeżeli cebulki zimowita umieścisz w ziemi pod koniec sierpnia, to na przełomie września i października, będziesz cieszyć oczy zjawiskowymi, liliowo-fioletowymi kwiatami.

Zobacz też:

Ma pyszne owoce podobne do borówki, a jest dużo łatwiejsza w uprawie

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin