Reklama
Reklama

Rośliny doniczkowe marnieją? Wykorzystaj kawałek folii, a szybko wrócą do formy

Rośliny doniczkowe potrzebują zwykle sporej ilości światła, by zdrowo się rozwijać i kwitnąć. Jeśli chcemy im pomóc, warto użyć folii aluminiowej, by je skutecznie doświetlić. To metoda polecana zwłaszcza w czasie chłodnych miesięcy czy pochmurnych dni.

Folia aluminiowa to produkt często wykorzystywany w kuchni, posiadający dwie strony — błyszczącą i matową. Każda strona ma inne właściwości, ponieważ strona błyszcząca izoluje i odbija ciepło, zaś strona matowa pochłania je. Tę właściwość folii aluminiowej oraz jej ogólną dostępność można wykorzystać w bardzo nietypowy sposób — do pielęgnacji roślin doniczkowych. Jak to zrobić?

Folia aluminiowa a rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe mogą być ozdobą domu czy mieszkania, jeśli tylko odpowiednio troskliwie o nie dbamy i zapewniamy im właściwe warunki do rozwoju. Niektóre gatunki są szczególnie oporne i mimo solidnej opieki nie chcą rozkwitnąć. Powodem może być zbyt słabe nasłonecznienie, w czym może pomóc użycie folii aluminiowej.

Nie trzeba notorycznie zmieniać położenia rośliny, przekręcać ją czy przestawiać w dogodniejsze, lepiej doświetlone miejsce. Doświadczeni ogrodnicy mają na to inny patent. Uniwersalna folia aluminiowa jest w stanie pomóc w doświetleniu roślin w pochmurne dni. Wystarczy wyciąć kwadratowy fragment folii aluminiowej, a następnie rozciągnąć ją na dwóch patyczkach, niczym transparent. W doniczce umieszczamy folię błyszczącą stroną w kierunku rośliny. 

Czytaj też: Drzewko szczęścia obsypie się nowymi kwiatami. Musisz jednak pamiętać o tej czynności 

Zastosowanie folii aluminiowej w ogrodzie

Folia aluminiowa ma również szereg innych zastosowań związanych z roślinami. W ogrodzie może skutecznie odstraszać ptaki i inne zwierzęta, ponieważ błyszczy i szeleści. Może również posłużyć jako skuteczny środek do walki ze ślimakami. Jeśli wyłożymy nią ziemię i obciążymy folię kamieniami, szkodniki nie uszkodzą już wzrastających warzyw. 

Zobacz też:

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

Widzisz mrówki na pąkach piwonii? Szybko sprawdź, co robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe