Reklama
Reklama

Podlewaj tym piwonie. Wydasz 1,5 zł, a w maju zachwycisz się morzem kwiatów

Piwonie to piękne rośliny, które wydzielają przyjemny, delikatny zapach. Jeśli chcemy mieć morze kwiatów w ogrodzie, to musimy odpowiednio zadbać o te okazy. W związku z tym warto poznać ich podstawowe zasady pielęgnacyjne m.in. nawożenie. Sprawdź, czym nawozić piwonie. Na tę prostą odżywkę wydasz jedynie 1,5 złotych.

Piwonie, inaczej nazywane peoniami, kwitną na przełomie maja i czerwca. Ich cechą charakterystyczną są gęste płatki kwiatów oraz delikatny zapach zwiastujący nadchodzące lato. Najczęściej mają kolor biały, różowy, czerwony lub purpurowy. Z kolei chińska odmiana tych roślin może być żółta oraz fioletowa. Dowiedz się, jak zadbać o piwonie, aby pięknie dekorowały ogród

Jak pielęgnować piwonie? Najważniejsze zasady uprawy

Piwonie są wymagającymi roślinami, musimy poświęcić im dużo uwagi, jeśli chcemy, aby efektownie dekorowały nasz ogród. Jak zatem pielęgnować peonie?

Peonie najlepiej sadzić je w półcieniu, na stanowisku zabezpieczonym przed silnymi podmuchami. Rośliny te nie tolerują wiatru. 

Piwonie sadzimy w glebie o odczynie najbardziej zbliżonym do obojętnego. Warto stosować mieszanki kompostowe, choć nie jest to konieczne, ponieważ dobrze rosną też w podłożu ogrodowym.

Te piękne kwiaty podlewamy raz na tydzień. Pamiętajmy, że nie lubią, gdy ziemia jest zbyt mokra. Powinniśmy zatem sprawdzać wilgotność gleby i dopasować nawadnianie do jej stanu. 

Nawożenie piwonii. Zrób odżywkę z kwasku cytrynowego

Nawożenie piwonii to kolejny, ważny zabieg pielęgnacyjny. W sklepach ogrodniczych jest wiele nawozów przeznaczonych do tych roślin. Zanim jednak wydamy sporo pieniędzy, warto poznać przepisy na domowe odżywki do tych kwiatów, które również są skuteczne. 

Możemy zrobić nawóz do piwonii z kwasku cytrynowego. Wystarczy wsypać odrobinę tego kuchennego produktu do konewki z wodą i całość dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną miksturą podlewamy rośliny. 

Kwasek cytrynowy powoduje zakwaszenie podłoża, co korzystnie wpływa na kondycję piwonii, przyspieszając ich wzrost. Jeśli nie mamy tego produktu w szafce kuchennej, to możemy zastąpić go sokiem z cytryny

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | działka | kwiaty | uprawa roślin