Reklama
Reklama

Kwiaciarka zdradza, jak nabłyszczać liście. Wystarczy dodać odrobinę do wody

Rośliny doniczkowe pięknie zdobią dom tylko wtedy, gdy mają lśniące liście. Dzięki temu wyglądają na zdrowe i przyciągają wzrok niejednej osoby. Gdy widzimy kurz na roślinach, to od razu powinniśmy przystąpić do ich czyszczenia. Okazuje się jednak, że samo przetarcie może nie wystarczyć. Poznaj patent kwiaciarki na nabłyszczenie liści. Wykorzystuje pewien, tani produkt.

Wiosna to najlepszy czas na pielęgnację roślin. Oprócz nawożenia i przesadzania bardzo ważne jest także wyczyszczenie liści z osadu. Pamiętajmy, że kurz nie pomaga im w procesie fotosyntezy. Warto zatem użyć olejku neem, który nie tylko nabłyszcza liście. Jak jeszcze zadziała na rośliny? W jaki sposób nanieść go na okazy? Sprawdź już teraz rady kwiaciarki.

Olejek neem do nabłyszczania liści

Każdy chce, aby jego rośliny zachwycały wyglądem, dzięki intensywnie zielonym, błyszczącym liściom. W związku z tym wiele osób kupuje drogie preparaty do czyszczenia liści, jednak zawierają one chemię i nie są zbyt wydajne. Poza tym ich działanie jest chwilowe, do tego zostawiają lepką warstwę. 

Jeszcze inni czyszczą liście samą wodą. Niestety potrafi ona wyrządzić szkody roślinom. Namoczone liście przyciągają choroby i szkodniki. 

Z pomocą przychodzi zatem skutecznie nabłyszczający liście olejek neem, będący wyciągiem z nasion miodli indyjskiej występującej w Azji i Indiach. Kupimy go już za kilkanaście złotych.

Ten preparat przywraca dawny blask roślinom, a przede wszystkim nie szkodzi im. Olejek neem działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i antywirusowo. Poza tym skutecznie przyspiesza wzrost roślin

Stosowanie olejku neem na rośliny

Do nabłyszczenia liści należy przygotować mieszankę składającą się z 10 kropel olejku neem i 1 l wody. Niewielką ilość tak przygotowanego preparatu wylewamy na szmatkę lub wacik i zaczynamy dokładnie przecierać liście. 

Po zabiegu możesz być pewien, że mieszanka z olejku neem poprawi kondycję kwiatów, które wybiją ku górze, jak nigdy wcześniej. Ponadto ochroni je przed 200 szkodnikami, nie wspominając o zachwycającym efekcie wizualnym. 

Zobacz też:

Hortensja omarzła? Ogrodnik zdradza, jak ją uratować

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin