Reklama
Reklama

Kup w aptece za kilka złotych i podlej azalię. Po tej odżywce wystrzeli nowymi kwiatami

Azalia jest rośliną doniczkową o wyjątkowo pięknych kwiatach, ale by zachwycała urodą, musisz zapewnić jej odpowiednie warunki. Zauważyłeś, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji twój ulubiony kwiatek nagle zaczął marnieć? W takim razie nie czekaj, aż uschnie tylko szybko podaj swojej azalii tanią odżywkę na bazie popularnego produktu z apteki, a niedługo wystrzeli kolorowymi kwiatami jak z rakiety.

Azalie zachwycają pięknymi kwiatami w kolorze intensywnego różu, subtelnej lilii, niewinnej bieli, lub ognistej czerwieni. To kwiaty doniczkowe o niezwykłej urodzie, które zawsze przyciągają wzrok. Postawione na parapecie mogą wzbudzić zazdrość wszystkich sąsiadów, lecz by bujnie kwitły, najpierw musisz zapewnić im odpowiednie warunki.

Jeżeli twoja piękna azalia nagle przestała wypuszczać bujne kwiaty, koniecznie podaj jej tę tanią odżywkę na bazie popularnego produktu z apteki, a na pewno prędko odżyje. Ten prosty i szybki w przygotowaniu produkt (będzie gotowy po 2 minutach) zadziała również na inne lubujące w kwaśniejszych glebach rośliny, takie jak: gardenia, kamelia czy poinsecja.

Odżywka do azalii z dodatkiem taniego produktu aptecznego

 Przygotowanie najlepszej domowej odżywki do azalii jest banalnie proste. Wystarczy kupić w aptece musującą witaminę C (1000 mg), wyciągnąć z opakowania jedną tabletkę i rozpuścić ją w litrze wody. Wszystkie składniki powinieneś dokładnie wymieszać i taką odżywką podlewać rośliny doniczkowe raz na 3-4 tygodnie. To na pewno poprawi ich kondycję.

Jeżeli jednak twoje azalie zmarniały i nie chcą wypuszczać kwiatów, przygotuj mocniejszą mieszankę. Poza jedną tabletką witaminy C i wodą (litr) potrzebne będą ci do niej suszone drożdże (1 łyżka). Produkty połącz, wymieszaj i pozostaw na dobę w pomieszczeniu o pokojowej temperaturze. Rozcieńcz z wodą w proporcjach 10:1, wstrząśnij i używaj do podlewania osłabionych kwiatów doniczkowych. 

Może cię zainteresować: Domowy nawóz do azalii za mniej niż 5 złotych. Będą bujnie kwitły przez długi czas

Dlaczego warto stosować odżywkę z witaminy C do azalii?

Witamina C (kwas askorbinowy) to substancja wręcz niezbędna do zdrowego wzrostu roślin, co potwierdziły m.in. badania przeprowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu w Exeter i Shimane University. 

Podawanie jej azalii może więc przynieść wspaniałe efekty, poprawić jej odporność i załagodzić objawy stresu wywołane przez przesuszenie, przelanie czy poparzenie słoneczne. Zmotywuje roślinę do wchłaniania składników odżywczych z gleby i pobudzi ją również do wypuszczania nowych liści i kwiatów.


Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | nawożenie | podlewanie | pielęgnacja roślin