Reklama
Reklama

Każda babcia miała ją w domu. Sprawdź, jak pielęgnować tę roślinę, by zdrowo rosła

Najlepsze rośliny doniczkowe to takie, które pięknie się prezentują i przy tym są łatwe w uprawie. Do takich z pewnością należy zaliczyć trzykrotkę, którą można znaleźć w domu większości babć. Jeśli zależy ci na bujnie rosnącej i ładnie wyglądającej roślinie, postaw właśnie na nią. Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować trzykrotkę. 

Trzykrotka swoim pięknem i prostotą podbiła serce niemal każdej babci, a teraz przejmuje również i serca miłośników roślin doniczkowych. Warto więc poznać kluczowe kwestie dotyczące pielęgnacji tej rośliny. Na szczęście nie są one skomplikowane.

Trzykrotka nie jest trudną w uprawie rośliną. Co o niej wiadomo? 

Chcąc zapoznać się z tą wyjątkową rośliną doniczkową, warto zacząć od tego, że spotykana jest w wielu zachwycających odmianach. Można zetknąć się z trzykrotkami w kolorze zielonym, purpurowym, a nawet w połączeniu wielu barw. Zdecydowanie jest w czym wybierać, dzięki czemu każdy znajdzie taką, która idealnie wpasuje się we wnętrze mieszkania.  

Najpopularniejszymi odmianami są Trzykrotka Nanouk , Trzykrotka Tiama, Trzykrotka Purple Flame oraz Trzykrotka Andersona. Różnią się od siebie wyglądem, ale na szczęście wszystkie łączy to, że są proste w uprawie, dzięki czemu każdy, nawet początkujący, sobie z nimi poradzi.  

To, co jeszcze charakteryzuję trzykrotki to szybkie tempo wzrostu oraz niewielkie wymagania. Co ciekawe, posiada ona również zdolność do filtrowania powietrza. Wobec tego jest to idealna roślina dla... każdego. Jak więc prawidłowo o nią zadbać?

Przeczytaj również: Juka marnieje i traci liście? Nie trzeba wiele, by przywrócić jej wigor

Jak uprawiać i pielęgnować trzykrotkę? 

Tak jak już zostało wspomniane, trzykrotka nie ma wielkich wymagań, a do tego jest niezwykle łatwa w uprawie. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim należy zapewnić jej przepuszczalne podłoże. To, czego nie lubi trzykrotka to z pewnością zalegająca woda oraz mokre liście. Dodatkowo roślina ta nie lubi zraszania.  

Dobrze czuje się w niewielkich doniczkach, dlatego podczas przesadzania należy wybierać tylko odrobinę większy rozmiar. Co do stanowiska, powinno być ono ciepłe oraz jasne, jednak nie bezpośrednio na Słońcu, aby uniknąć poparzenia liści. Co ważne, w przypadku niektórych odmian to właśnie dzięki promieniom słonecznym listki będą się lepiej wybarwiać. Warto więc o to zadbać. 

Chcąc zapewnić swojej trzykrotce jeszcze lepsze warunki do wzrostu, warto stosować nawożenie raz na 2-3 tygodnie. Dzięki temu roślina otrzyma niezbędne do wzrostu składniki. Przestrzegając tych zasad, z pewnością trzykrotka bujnie ozdobi twoje wnętrze. Ze względu na swój szybki przyrost jest to roślina, którą łatwo rozmnożyć, dzięki czemu trzykrotka licznie zagości w twoim domu.   

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | rośliny doniczkowe