Reklama
Reklama

Twój szef ma taki znak zodiaku? Nie bój się, tylko w sierpniu poproś go o podwyżkę!

Zodiakalny Lew jako szef czuje się jak ryba w wodzie, choć z perspektywy pracownika może wydawać się odrobinę przerażający. Jak dotrzeć do przełożonego, którego data urodzenia przypada na okres od 23 lipca do 22 sierpnia? Lew to jeden z najsilniejszych znaków zodiaku, którego niełatwo sobie zjednać, dlatego podpowiadamy, jak można zdobyć jego uznanie.

 • Lew to znak zodiaku, pod którym urodziły się takie znane osoby jak: Robert Lewandowski, Kuba Wojewódzki czy Barack Obama. 
 • Za życia posiadali go również m.in.: były król Polski Jan III Sobieski (w latach 1674-1696) i dowódca wojskowy Napoléon Bonaparte. 
 • To wielkie nazwiska, ludzi z różnych branży i epok łączy pięć wspólnych cech: ambicja, charyzma, przebojowość, pewność siebie i umiejętności przywódcze, które uczyniły ich wybitnymi w swoim fachu. 

Jakie są zodiakalne Lwy? Charakterystyka osób urodzonych między 23 lipca a 22 sierpnia

Osoby spod znaku Lwa przez astrologów umiejscawiane są w trogonie ognia. Poza zodiakalnym królem dżungli zaliczamy do niego również: Barana i Strzelca, jednak to właśnie Lwy jako znak środkowy w swoim zachowaniu przejawiają większość stereotypowych cech tego żywiołu. Jakie są zodiakalne Lwy

Jako znak zodiaku Lew charakteryzuje się takimi cechami jak:

 • pewność siebie
 • ekstrawertyzm
 • odwaga
 • przebojowość
 • charyzmatyczność
 • szybka reakcja na bodźce
 • skłonności do podejmowania ryzyka
 • wysoka aktywność, 
 • chęć przewodzenia w grupie

Lwy są także egoistyczne - w dobrym i złym tego słowa znaczeniu. Zależy im na atencji innych ludzi i potrafią wykorzystać swoje zalety, tak, aby osiągnąć sukces oraz znaleźć się w centrum uwagi. Dlatego właśnie zodiakalne Lwy szybko pną się po szczeblach kariery zawodowej. Zajmują wysokie stanowiska i są gwiazdami w każdym towarzystwie.

Lew jako szef: mocne strony. To urodzony lider, który potrafi zarządzać ludźmi

Dla Lwa życiowy sukces jest celem nadrzędnym w życiu, więc wytrwale dąży założenia własnej firmy lub awansu. Gdy stara się o konkretną posadę, może być nieznośny. To dlatego, że jego wrodzona duma nie idzie w parze z "płaszczeniem się przed innymi". Kiedy jednak zajmuje już kierownicze stanowisko, szybko zmienia się w sympatycznego, pełnego energii lidera. 

To odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jego naturalna charyzma, bezpośredniość i poczucie humoru sprawiają, że ekspresowo zjednuje sobie pracowników. Szef spod znaku Lwa jest sprawiedliwy, a także ambitny i bezpośredni, więc może mieć wymagania wobec podwładnych, ale przynajmniej nie trzeba godzinami zastanawiać się, co oznacza jego polecenie. 

Inną zaletą zodiakalnego Lwa jest to, że stara się traktować z szacunkiem swoich pracowników. Nie trzeba więc obawiać się zwolnienia dnia na dzień, a poproszony o podwyżkę, nie spławia ludzi. Analizuje, czy dana osoba zasłużyła na dodatkowe pieniądze, a by później wytłumaczyć swoją decyzję. Dobrze wie, jak ważny jest rozwój, więc stara się zapewniać pracownikom atrakcyjne kursy i szkolenia. 

Lew jako szef: słabe strony. Na pierwszym miejscu zawsze stawia siebie

Wady zodiakalnego Lwa jako szefa są przede wszystkim takie, że jest on nieco zarozumiały i może mieć skłonności do nadużywania władzy, aby samemu wymigać się od obowiązków. Gdy wyniki są gorsze, niż zakładał, nagle może zrobić się emocjonalny i wywierać dużą presję na swoich pracownikach. Aby ukryć strach przed kompromitacją, Lew staje się marudny i chłodny, a jego humor niespodziewanie robi się sarkastyczny.

Styl pracy zodiakalnego Lwa. Tak zdobędziesz jego uznanie

Dla przełożonego spod znaku Lwa krytyka jest nie do zniesienia. I to nawet ta konstruktywna, dlatego w chwilach kryzysów firmy lepiej trzymać język za zębami. Aby zdobyć sympatię przełożonego szefa - Lwa, trzeba ciężko pracować i chwalić się swoimi sukcesami. Warto również chwalić jego pomysły, gdyż osoby spod tego znaku zodiaku są łase na komplementy. 

Zobacz też:

Te znaki zodiaku mogą liczyć na zastrzyk gotówki w czerwcu. Jesteś wśród nich?

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horoskopy | znaki zodiaku | Lew