Reklama
Reklama

Te znaki zodiaku są najinteligentniejsze. To wtedy rodzą się prawdziwi geniusze

Niektóre osoby lepiej od innych potrafią wykorzystywać swoją wiedzę. Mają ponadprzeciętne zdolności komunikacyjne, godną pozazdroszczenia intuicję, spryt oraz determinację w zdobywaniu wiedzy. Są także świetnymi przywódcami. Zarówno naukowcy, jak i astrologowie nie mają wątpliwości, który ze znaków zodiaku jest najinteligentniejszy.

Czy możemy określić, który znak zodiaku jest najinteligentniejszy? Gdybyśmy brali pod uwagę jedynie opinię naukowców z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Florydy i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w stanie Illinois, to wtedy zodiakalne Panny oraz Wagi znalazłyby się na czołowych pozycjach w rankingu. Osoby urodzone w tym czasie osiągają bowiem statystycznie najlepsze wyniki w nauce. 

Nie zapominajmy jednak, że szybkość przyswajania wiedzy to tylko jeden z wielu czynników, które wpływają na to, jak radzimy sobie w życiu. Astrologowie przypominają, że istnieją przecież różne typy inteligencji, a każdy znak zodiaku ma predyspozycję do bycia niepokonanym w innej dziedzinie. 

Bliźnięta nie mają sobie równych pod względem umiejętności komunikacyjnych

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie umiejętności komunikacyjne, to właśnie Bliźnięta są najinteligentniejszym znakiem zodiaku. Jako przedstawiciele żywiołu powietrza, osoby te posiadają lotny umysł, są otwarte na zmiany i łatwo adaptują się w nowym środowisku. 

Bliźnięta nie mają problemu z nawiązywaniem znajomości. Są także mistrzami wielogodzinnych konwersacji, podczas których są w stanie wyciągnąć ze swojego rozmówcy każdą tajemnicę. Wrodzona ciekawość nie pozwala im przez długi czas usiedzieć w jednym miejscu. Podobno mają słomiany zapał, ale, co ciekawe, to właśnie wśród zodiakalnych Bliźniąt znajduje się najwięcej noblistów. 

Rak ma największą inteligencję emocjonalną. Intuicją bije wszystkich na głowę

Zodiakalny Rak bywa lekceważony przez innych z uwagi na swoją wrażliwość. Jego współczująca natura sprawia, że często stawia potrzeby innych ponad swoimi, ale nie oznacza to, że brakuje mu inteligencji. Wręcz przeciwnie, przedstawiciele tego wodnego znaku zodiaku, są najmądrzejsi pod względem inteligencji emocjonalnej.

Rak jest najzdolniejszym psychologiem spośród wszystkich, dwunastu znaków zodiaku. To wspaniały przyjaciel i przewodnik życiowy. Ma również zdecydowanie najlepszą intuicję spośród całej gwiezdnej dwunastki i może przejawiać silne zdolności parapsychiczne. 

Lew to najlepszy lider w zodiaku. Urodzony przywódca

Ten koleżka przebija wszystkich pod względem pewności siebie. Lew jest asertywny, charyzmatyczny i nie brakuje mu zdolności przywódczych. Jeżeli wyrzucą go drzwiami, wejdzie oknem i nie zraża się porażkami

Potrafi również zamaskować swoje słabe punkty w taki sposób, aby inni ludzie odebrali to jako atut. Lew stanowi materiał na świetnego lidera i może być uznawany za najinteligentniejszy znak zodiaku. Ma wszystkie cechy potrzebne do osiągnięcia życiowego sukcesu.

Może cię zainteresować: Te znaki zodiaku urodziły się, by być bogate. Przyciągają pieniądze jak magnes

Skorpion jest najlepszym detektywem w całym zodiaku. Nic się przed nim nie ukryje

Zodiakalny Skorpion jest najinteligentniejszym znakiem zodiaku, jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie spryt i umiejętności śledcze. To mistrz głębokiej analizy i najlepszy detektyw spośród wszystkich przedstawicieli gwiezdnej dwunastki. Rozumie sarkazm i potrafi czytać między wierszami, więc nie ukryje się przed nim żadna tajemnica. 

Osoby spod znaku Skorpiona lepiej, niż ktokolwiek inny potrafią łączyć ze sobą fakty w jedną całość tak, by otrzymać wiarygodną historię. Bez większego trudu przekonują również ludzi do swoich racji. Nawet jeżeli wymaga to skorzystania z technik manipulacji, które zresztą również opakowały do perfekcji. 

Koziorożec jest najzaradniejszy. Ma talent do planowania

Osoby spod znaku Koziorożca nie mają sobie równych pod względem ambicji i dążenia do osiągnięcia wyznaczonych celów. Gdy inni bujają w obłokach, one mocno stąpają po ziemi, a wrodzona pracowitość i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy, pozwalają im znajdować genialne rozwiązania w trudnych sytuacjach. 

Prawda jest taka, że to właśnie Koziorożce są najinteligentniejszym znakiem zodiaku pod względem determinacji, życiowej zaradności i talentu do planowania. To prawdziwi geniusze, w których głowach tworzą się niesamowite wizje. Najpierw wpadają na pomysł, a później krok po kroku go realizują. Wszystko to z godną pozazdroszczenia dyscypliną.

Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku to będzie bardzo udany weekend. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku