Reklama
Reklama

Słowiańskie drzewo szczęścia. Noś przy sobie nasiona, a czeka cię dostatek

Powodzenie w sprawach finansowych zależy od wielu czynników, jednak warto pomóc nieco losowi i zacząć nosić przy sobie pewien leśny drobiazg. Zgodnie z wierzeniami naszych przodków nasiona pewnego drzewa przyciągają bowiem pieniądze. Warto więc włożyć je do kieszeni kurtki czy do torebki, by ich energia działała na naszą korzyść. O jakie drzewo chodzi? Wyjaśniamy.

Klon to roślina z rodziny mydleńcowatych, dzieląca się na liczne gatunki drzew i krzewów. Klon zwyczajny — znany też jako klon pospolity — to drzewo liściaste, które występuje naturalnie między innymi w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce jest gatunkiem rodzimym. Klony często można zaobserwować w parkach czy ogrodach, ponieważ efektownie się prezentują i są dość odporne.

Wiara w cudowne właściwości tego drzewa była dość silna u naszych przodków. Warto wykorzystać jego niezwykłe moce, by zapewnić sobie w przyszłości szczęście i dostatek. Jak to zrobić?

Klon — drzewo o niezwykłej mocy

Dawni Słowianie wierzyli, że klon jest drzewem o magicznej mocy. Sprawował opiekę nad ludźmi, więc jego posadzenie przy domu miało chronić przed chorobami czy biedą. O klon dbali także zakochani — był bowiem ich patronem. Wierzono więc, że uszkodzenie tego drzewa to zwiastun nieszczęścia — na przykład rozstania. Z liści klonu można też było wróżyć. Jeśli jesienią były mocno porozrzucane pod jego gałęziami, miało to wskazywać, iż zima będzie mroźna i długa. Sadzonki klonu uważano zaś za symbol ochrony i powodzenia.

To drzewo cenione nie tylko w Polsce — liść klonu jest narodowym symbolem Kanady. Sok pozyskiwany z tej rośliny wykazuje też wiele właściwości zdrowotnych — między innymi wzmacnia odporność i pozytywnie wpływa na pracę trzustki. Stosowany jest także w kosmetyce — zwłaszcza w produktach polecanych przy cerze problematycznej.

Czytaj też: Włóż to pod poduszkę, a przyśni ci się przyszłość. Rozwiążesz niejeden dylemat 

Klonowy talizman na szczęście i dostatek

Aby zapewnić sobie szczęście w finansach i powodzenie w miłości, warto nosić przy sobie nasiona klonu. Znane są również jako noski lub skrzydlaki. Jak je rozpoznać? Mają szerokie skrzydełka o długości około 4-5 cm i ustawione są pod mocno rozwartym kątem. Na początku mają jasnozielony kolor — z czasem jednak stają się jasnobrązowe.

Podobno wystarczy nosić je przy sobie — w kieszeni, torebce czy plecaku — by zapewnić sobie przypływ gotówki. Dla pewności najlepiej umieścić nasionko klonu w portfelu, aby wzmocnić efekt. Podobno talizman ten na każdą osobę wpływa nieco inaczej, zapewniając jej powodzenie w różnych zawodach czy przy różnych projektach, co w konsekwencji zbliża do bogactwa.

Zobacz też:

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

Te dni w czerwcu będą najbardziej pechowe. Lepiej na siebie uważać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby