Reklama
Reklama

Przepowiednia na kwiecień nie napawa optymizmem. Te znaki zodiaku muszą uważać

W okresie od 1 do 25 kwietnia 2024 ma miejsce wiosenna retrogradacja Merkurego. Tym razem w ognistym znaku Barana, co to według astrologów może mocno skomplikować życie niektórych przedstawicieli gwiezdnej dwunastki. Które znaki zodiaku muszą uważać, by nie dać się wytrącić z równowagi w tym chaotycznym okresie?

Retrogradacja Merkurego zawsze niesie za sobą mniejsze lub większe zmiany. Bliźnięta, Wodniki i Wagi tym razem będą mogły odetchnąć z ulgą. Znaki żywiołu powietrza powinny powstrzymać się przed podejmowaniem ważnych decyzji, ale nie będą aż tak podatne na wpływy Barana, w którym znajduje się teraz planeta ruchu i komunikacji. Czeka je względnie spokojny czas. 

Spektakularnych zwrotów akcji nie powinny spodziewać się również osoby należące go trygonu wody, a więc Raki, Skorpiony i Ryby. Szybko uda się ugasić życiowe pożary wywoływane przez ognistą energię krążącą teraz we wszechświecie. Nie wszyscy będą mieli jednak tyle szczęścia. 

Retrogradacja Merkurego w znaku Barana to wyzwanie dla Byka, Panny i Koziorożca

Energia skumulowana w żywiołowym znaku Barana może dać popalić przedstawicielom żywiołu ognia i ziemi: Byk i Panna mogą mieć problemy ze skupieniem się na obowiązkach. 

Najgorzej spośród tej trójki okres retrogradacji zniesie jednak Koziorożec, którego niespodziewane wydarzenia mogą łatwo wytrącić z równowagi. Zaskakujące wiadomości będą do niego napływać na każdym kroku. 

Najlepiej, jeśli trochę odpuści i zrelaksuje się, chwilowo powściągając swój wrodzony perfekcjonizm. Powinien skupić się na stałych, powtarzalnych zadaniach, bez większego planowania nowych celów. To lepiej odłożyć na później, bo teraz naprawdę nie jest dobry okres na podejmowanie się nowych wyzwań.

Może cię zainteresować: Mówią, że te znaki zodiaku są najbardziej stałe w uczuciach. Czy twój partner jest wśród nich?

Te znaki zodiaku czeka trudny kwiecień. Lew i Strzelec muszą uważać

Wszystkie wysiłki podjęte przez Lwa i Strzelca w najbliższych tygodniach również spalą na panewce. Pod wpływem krążącej wokół energii trudno będzie pohamować ich ognisty temperament, co może doprowadzić do wielu kłótni. Jeśli nie chcą narobić sobie problemów w pracy, powinny dwa razy pomyśleć, zanim wyrażą swoją opinię. 

Dobrze zrobią również, ograniczając w kwietniu spotkania towarzyskie. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie im nie wywołać karczemnej awantury, a nawet dopuścić się zdrady, której później mogą pożałować.

Baran powinien trzymać się mocno, bo czeka go ostra jazda

Baran w związku z retrogradacją Merkurego we własnym znaku przez cały kwiecień będzie pod silnym wpływem tej planety. Czeka go teraz wiele rozmów i niespodziewanych spotkań. Możliwe, że odezwą się osoby z przeszłości, z którymi ma jeszcze niewyjaśnione sprawy i nieprzepracowaną karmę. 

To niemal pewne, że byli partnerzy będą się do niego odzywać. Na pewno warto ich wysłuchać, ale nie podejmować pochopnych decyzji. Baran musi najpierw zastanowić się, czy na pewno chce znowu wpuścić ich do swojego życia. Możliwe, że wszechświat wystawia je na próbę, aby sprawdzić, jak wiele się nauczyły, ale nie powinny na siłę opierać się swoim uczuciom, bo to jedynie pogorszy jego sytuację. 

Czytaj również: Te znaki zodiaku urodziły się, by być bogate. Przyciągają pieniądze jak magnes

Zobacz też:

Mówią, że te znaki zodiaku są najbardziej stałe w uczuciach. Czy twój partner jest wśród nich?

Te znaki zodiaku pomogą ci w trudnej sytuacji. Dają najlepsze rady

Te znaki zodiaku urodziły się, by być bogate. Przyciągają pieniądze jak magnes

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku | astrologia