Reklama
Reklama

Mówią, że to najbardziej pechowe znaki zodiaku. Jeśli jesteś wśród nich, uważaj na siebie

Niektórzy mają w życiu szczęście, a innych na każdym kroku spotykają przykrości. Niepowodzenia przydarzają im się zdecydowanie zbyt często, a wysiłek włożony w jakieś działanie zazwyczaj kończy się jeszcze większą wpadką. Pewne znaki zodiaku po prostu mają w życiu pecha i muszą uważać na siebie bardziej niż inne. Jeśli jesteś przedstawicielem któregoś z tych znaków, trudno się dziwić, że nie podchodzisz do życia optymistycznie.

Wyróżniamy dwanaście znaków zodiaku, podlegających żywiołom ognia, wody, ziemi i powietrza. Znaki ognia ściągają na siebie pecha nieprzemyślanymi działaniami i brakiem opanowania. Ostrożność nie pomaga jednak znakom wodnym, którym również przydarzają się nieszczęścia — najczęściej z powodu negatywnego nastawienia. Żywioł ziemi pomaga podlegającym mu znakom przetrwać nawet największe burze. Praktyczne podejście do życia pozwala im unikać chaosu, ale na co dzień muszą się zmagać z wiatrem wiejącym w oczy.

Z kolei znaki powietrzne to zwykle urocze lekkoduchy, które stale zaspokajają swoją ciekawość, a ruchliwość sprawia, że czasem znajdą się w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwej porze. Spośród wszystkich znaków zdecydowanie największego pecha ma jednak w życiu wodny znak — Rak. Dlaczego? Jakie są inne najbardziej pechowe znaki zodiaku?

Rak: największy pechowiec w zodiaku

Rak to znak wodny, który wyróżnia się ostrożnością i zaradnością, a do tego jest bardzo rodzinny. Wydaje się jednak, że każdy jego dzień jest jak piątek trzynastego. Jeśli coś może się nie udać, to Rakowi zwykle nie wyjdzie. Przedstawiciele tego znaku już od dziecka mają słabe zdrowie i ciężko im znaleźć swoje miejsce zarówno w rodzinie, jak i wśród rówieśników. W dodatku Rak wszystko mocno przeżywa, bo jest bardzo wrażliwy.

Raki to ludzie sympatyczni i pomocni, którzy dzięki pechowym wydarzeniom stają się bardziej odporni. Powinni zacząć patrzeć na życie bardziej optymistycznie, bo wiele nieprzyjemności spotyka ich z powodu negatywnego podejścia.

Czytaj też: Te znaki zodiaku posiadają pozytywną energię. Jesteś wśród nich? Ludzie będą do ciebie lgnąć 

Ryby: od dziecka mają pod górkę

Ryba to zwykle dziecko chorowite i płaczliwe, które wszystkiego się boi. Negatywne podejście do życia sprawia, że oprócz wrodzonego pecha sama dodatkowo ściąga na siebie nieszczęścia. Tak bardzo się skupia na przewidywaniu ewentualnych niepowodzeń, że je do siebie przyciąga. Martwi się więc jeszcze więcej. Przez większość życia Ryby improwizują, więc nie obywa się bez wpadek. Mogłyby się uczyć na błędach, ale szybko o nich zapominają, więc sytuacja ciągle się powtarza.

Baran: działa pod wpływem chwili

Zodiakalny Baran mógłby mieć w życiu szczęście, ale jest zbyt popędliwy i niecierpliwy. Wrodzona energia i siła woli sprawiają, że szybko radzi sobie z problemami, jednak warto dodać, że najczęściej sam je wcześniej wywołuje. Działa pod wpływem impulsu, bez wcześniejszego przemyślenia sprawy, więc ciągle ściąga na siebie kłopoty. Nie poddaje się jednak i odważnie kroczy przez życie.

Czytaj również: Przepowiednia na 2024 rok. Wielki horoskop dla wszystkich znaków zodiaku 

Panna: perfekcyjna i pechowa

Zorganizowana Panna lubi o wszystkim decydować i do wszystkiego się wtrącać. Chce dobrze, ale okazuje to w dziwny sposób - wszystkich krytykuje, ocenia i poprawia, więc wiele osób źle o niej myśli. Panna jest perfekcjonistką, ale nie wszystko w życiu można dokładnie zaplanować. Takie sytuacje wyprowadzają ją z równowagi i zaczyna działać chaotycznie - nie umie być spontaniczna, więc łatwo o nieszczęście. To dość pechowy znak zodiaku, ale umie poradzić sobie z nieprzyjemnościami.

Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku to będzie bardzo udany weekend. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku