Reklama
Reklama

Stare Pokemony droższe niż dom. Masz te karty kolekcjonerskie? Możesz nieźle zarobić

W latach 90. nie brakowało fanów Pokemonów. Wiele z tych osób prawdopodobnie wciąż ma kilka starych kart w domu. Być może zachowały je przez sentyment, nie mając świadomości, że ich wartość kolekcjonerska rośnie z roku na rok. Niektóre z nich już teraz warte są miliony. Sprawdź, czy nie masz ich w domu.

Gracze, którzy zbierali karty Pokemon, z pewnością kojarzą egzemplarze takie jak Caterpie, czy Rattatta. W sytuacji, kiedy komuś udało się pozyskać, na przykład holograficznego Charizarda był od razu odniesieniem w boiskowych, czy podwórkowych dyskusjach. Teraz takie osoby znów mogą być w centrum uwagi, ale z innych powodów.

Co ciekawe karty Pokemon są produkowane do dziś. Jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele, które pojawiły się na rynku dekady temu. Najrzadsze i najcenniejsze karty z tej serii są warte miliony i mogą być droższe niż niejeden dom. O jakie modele chodzi?

Najdroższe karty Pokemon: Pikachu Illustrator

Historia powstania tej karty Pokemon jest niezwykle ciekawa. W 1997 roku w publikacji CoroCoro Comi ogłoszono konkurs dla ilustratorów. Oznaczało to, że japońscy fani mogli przesłać swoje propozycje. Zwycięzcy graficznych zmagań otrzymali limitowane wersje kart.

W 1998 roku wytypowano 23 zwycięzców, a rok później 16 zwycięzców. Później akcja konkursowo-promocyjna już nigdy się nie powtórzyła. Co więcej, w dobrym stanie technicznym przetrwało tylko kilka lat. Dzisiaj model Pikachu Illustrator jest wart 5 275 000 USD, czyli 21 800 783,75 złotych – tyle zapłacił za nią nabywca (Logan Paul).

Najdroższe karty Pokemon: Charizard Base Set TCG

W 1999 roku wydano rozszerzenie Base Set TCG. W tamtym momencie najbardziej pożądaną kartą był Charizard. Dekady później ewolucja startera typu Fire jest wciąż jedną z najpopularniejszych kart Pokemon i marzeniem kolekcjonerów. 

Wartość Charizard Base Set TCG podobnie jak Pikachu Illustrator też jest liczona w milionach. W 2020 roku nabył ją znany raper Logic za 226 000 USD, jednak szacunki fanów i portali branżowych (m.in. screenrant.com) sugerują, że później karta została zbyta za znacznie więcej, a po zaledwie kilku latach jej wartość jeszcze bardziej wzrosła.

Najdroższe karty Pokemon: prototyp karty Blastoise

W 1998 roku Wizards of the Coast byli w trakcie rozmów z Nintendo dotyczących wydrukowania angielskiej wersji pierwszego rozszerzenia Pokémon TCG. Firma stworzyła kilka prototypów kart, które miały przekonać japońskie przedsiębiorstwo.

Jednym z przykładowych egzemplarzy był prototyp karty Blastoise. Warto podkreślić, że model może mieć wartość jedynie kolekcjonerską, ponieważ nie ma grafiki na rewersie i jest po prostu pusta. Szacunkowa wartość tej karty Pokemon to 360 000 USD. 

Zobacz też:

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

​Nawet trzykrotny wzrost opłat za czynsz. Kto będzie musiał płacić więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze