Reklama
Reklama

To najmodniejszy kolor kuchni. Obejrzyj aranżacje wnętrz i leć do sklepu po farbę

Kuchnia to ważny punkt domu, ponieważ szykując posiłki, spędzamy w niej dużo czasu. Warto zadbać, by była nie tylko funkcjonalna, ale i efektowna. Oto najmodniejszy kolor kuchni, dzięki któremu przygotowywanie dań będzie prawdziwą przyjemnością. Cieszy oczy, koi nerwy i relaksuje. O jaką barwę chodzi?

Kuchnia to przestrzeń, która powinna być możliwie jak najbardziej wygodna w użytkowaniu. Właśnie tam przygotowujemy przecież posiłki — często w pośpiechu lub całą rodziną. Nowoczesna kuchnia powinna zatem łączyć estetykę z funkcjonalnością, opierając się na najmodniejszych rozwiązaniach, ale zapewniając komfort codziennego użytkowania.

Liczne szafki i szuflady pomogą zmieścić w kuchni wszystkie niezbędne sprzęty i zachować ład na blatach. Jeśli zaś chodzi o najmodniejsze rozwiązania kolorystyczne, wśród najnowszych trendów furorę robi kolor zielony. Jaki jego odcień wybrać i z czym zestawić tę oryginalną barwę, by kuchnia prezentowała się zjawiskowo?

Zielona kuchnia - dlaczego warto?

Zielona zabudowa kuchenna jest doskonałą alternatywą dla popularnych, białych czy drewnianych szafek. Barwa zielona uspokaja i relaksuje. Właśnie dlatego często trafia do wnętrz, choć dotychczas raczej królowała w sypialniach czy salonach. Nawet krótkie spoglądanie na ten kolor wyraźnie obniża poziom stresu i działa kojąco na nerwy — warto więc posłużyć się tą barwą w kuchni, by patrzeć na nią o poranku i relaksować się przy niej po powrocie do domu.

Zieleń to barwa dosyć uniwersalna, która rewelacyjnie wpisuje się w każdy styl wnętrzarski. Będzie też pasować zarówno do małych, jak i dużych przestrzeni. Najmodniejszy w tym sezonie jest zgaszony odcień zieleni, przypominający kolor khaki. 

Czytaj też: Twoje mieszkanie jest ciemne? W ten sposób rozjaśnisz je bez wydawania fortuny 

Jakie blaty i dodatki do zielonej kuchni?

Zielone fronty w nowoczesnej kuchni prezentują się bardzo oryginalnie. Wiele osób zastanawia się jednak, z czym je zestawić, by całość ładnie się komponowała. Blaty mogą zostać wykonane z rozmaitych materiałów - w zależności od upodobań i możliwości finansowych konkretnej osoby. Może to być na przykład kamień, konglomerat lub drewno.

Drewno jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli kuchnia ma prezentować się przytulnie i ciepło. Kuchnia nabierze też ciekawego charakteru, gdy blaty będą czarne, a dodatki drewniane. Można też zdecydować się na taką podłogę. Niekoniecznie musi być ona drewniana - można też wybrać płytki drewnopodobne. Tańszym rozwiązaniem jest dobranie do drewnianej kuchni zielonych dodatków. W efekcie uzyskamy modną kuchnię, w której zrelaksujemy się po ciężkim dniu i w której przyjemnie będzie szykować posiłki. 

Zobacz też:

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

Pamiętaj o tym, wybierając oświetlenie na poddasze. Tak zyskasz jasną i funkcjonalną przestrzeń

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kuchnia