Reklama
Reklama

Po latach zapomnienia wracają do łask. Kiedyś kojarzyły się z salonem babci, dziś królują w wielu domach

Urządzanie pokoju od podstaw, a może chęć odświeżenia wnętrza? W poszukiwaniu inspiracji i szybkich, zauważalnych zmian powracają z zapomnienia tapety. Niegdyś kojarzone z salonem u babci, dzisiaj wracają na ściany w sypialniach... i nie tylko. Najprostszy i niezwykle skuteczny sposób na spektakularną zmianę w pomieszczeniu. Jakie wzory i kolory tapet będą królować w 2024 roku?

Pokochasz ten szybki sposób na zmianę wnętrza 

Tanio, szybko i zauważalnie – tak można określić metamorfozę wnętrza z użyciem tapet. Projektanci wnętrz wypowiadają się zgodnie, że w 2024 roku, tapety będą odgrywać istotną rolę w obowiązujących trendach. W aranżacji wnętrz każdy detal przekłada się na charakter oraz atmosferę pomieszczenia. Jak nadać niepowtarzalny klimat pokojowi? Użyć tapety! 

Chęć uzyskania wyjątkowego klimatu w pomieszczeniu, potrzeba szybkiej i zauważalnej zmiany we wnętrzu, a także dostępność tapet sprawiają, że cieszą się one niemałym zainteresowaniem. Długo zapomniane, ale oto ponownie nadchodzi ich czas. 

Czytaj również: Była symbolem PRL-u, dziś znów wraca do łask. Do jakich wnętrz pasuje?

Jakie wzory i kolory tapet będą gościć na ścianach w 2024 roku? 

Od odważnych, krzykliwych wzorów, po minimalistyczne inspirowane naturą. Szeroki wybór dostępnych tapet sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie konkretnie wzory i kolory tapet zagoszczą na ścianach w 2024 roku? 

Do tej pory na ścianach często można było dostrzec tapety z motywem dżungli, który charakteryzują liście palm oraz dzikie ptaki. Ten motyw powoli staje się przeszłością, ponieważ na ściany wkraczają wzory o zróżnicowanej, często abstrakcyjnej tematyce. Coraz większą popularność zyskują projekty tapet wykonane przez samych artystów. W ten sposób dzieła sztuki zagoszczą w pomieszczeniu i to na dużą skalę. 

Na ścianach dodatkowo dalej będą gościć geometria art déco czy florystyczne wzory. W kwestii kolorystyki również dużo się zadzieje w nadchodzącym roku. Królującą biel w kuchni, zastąpią nasycone odcienie na przykład fioletu bądź granatu. Pojawią się również delikatniejsze barwy, takie jak oliwkowy czy kolor roku 2024, brzoskwiniowy. 

Tapety wracają do królowania na ścianach w sypialni i nie tylko   

Duże zmiany we wzorach oraz kolorach tapet, ale na tym nie koniec! Tapety najczęściej można dostrzec na ścianie w sypialni za łóżkiem. Z nadchodzącymi trendami, tapety pojawią się również w innych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Tapety będą królować również w przedpokojach. Przychodzący goście już przekraczając próg, dostrzegą zmianę w Twoim domu bądź mieszkaniu!

Co ciekawe, ściany to nie będzie jedyne miejsce, na których zagoszczą tapety. Będzie je można dostrzec również... na suficie. Białe sufity to najczęściej spotykana opcja, ale wraz z nadchodzącym rokiem może się to zmienić. Chcesz dodać elegancji, a może poczucia trójwymiarowości swojemu pomieszczeniu? Zdecyduj się na tapetę – kolorów, wzorów i możliwości jest co niemiara.  

Zobacz też:

Szukasz ekipy do malowania mieszkania? Tyle będziesz musiał zapłacić. Ceny za mkw w 2024 r.

Wąska kuchnia w bloku to spore wyzwanie. Zaprojektuj ją w ten sposób, a będzie funkcjonalna

Ten styl jest idealny do małego mieszkania w bloku. Rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aranżacja wnętrz