Reklama
Reklama

Już nie biel. Teraz wszyscy przemalowują kuchnie na ten kolor

Kuchnia stanowi centralne pomieszczenie w domu. To właśnie dlatego ostatnio panuje trend na łączenie jej z salonem. Remont kuchni musi być przemyślany, aby służyła nam przez długie lata i nie wyszła z mody. Ważną kwestią jest wybranie odpowiednich kolorów.

Planujesz remont kuchni w najbliższym czasie? Jeśli tak, to zainwestuj w wysokiej jakości materiały, które zapewnią trwałość i estetyczny wygląd na lata. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wybór blatów i frontów meblowych. Blaty wykonane z solidnych materiałów są nie tylko trwałe, ale również odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości.

Nie można również zapominać o ścianach. W kuchni, gdzie narażone są one na plamy i wilgoć, warto zdecydować się na farby plamoodporne i łatwo zmywalne. Ponadto powinniśmy pomalować to pomieszczenie na modny, a zarazem uniwersalny kolor, który skomponuje się z meblami. Sprawdź najnowsze trendy kolorystyczne

Modne kolory kuchni 2024. Uniwersalne połączenia kolorystyczne

Przy wyborze koloru kuchni powinniśmy kierować się nie tylko oszałamiającym wyglądem, ale też funkcjonalnością przestrzeni. Pamiętajmy, że remont tego pomieszczenia robi się rzadko, dlatego musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, nawet barwę stanowiącą tło dla mebli i dodatków. 

Jeszcze rok temu bardzo modne było malowanie całej kuchni na biało. Obecnie ten trend kolorystyczny uległ zmianie. Warto zastosować zasadę trzech barw. Najbardziej wyróżniająca się powinna być przeznaczona do pomalowania detali. 

Bardzo modne są kolory natury, czyli łączenie białego z zielonym, szarym, brązowym, a nawet czarnym. Przykładowo możemy postawić na szarość na frontach. Z kolei podłogę wybieramy brązową, a blaty białe. 

Ekstrawaganckie kolory kuchni. Idealne do luksusowego wnętrza

Coraz więcej osób odchodzi jednak od uniwersalnych kolorów kuchni. Zamiast bieli wybierają barwę kremową, którą łączą z beżem, miętą, a nawet pudrowym różem. Takie połączenie kolorystyczne jest droższe i nie wszędzie dostępne, lecz idealne do luksusowego wnętrza.  

Najbardziej designerski akcent uzyskamy, jeśli postawimy na detale w kolorze butelkowej zieleni. Może nie jest to najlepsza barwa na fronty szafek, jednak wspaniale prezentuje się na uchwytach, lamelach ściennych czy oświetleniu

Zobacz też:

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

Pamiętaj o tym, wybierając oświetlenie na poddasze. Tak zyskasz jasną i funkcjonalną przestrzeń

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aranżacja wnętrz | kuchnia | ściany