Reklama
Reklama

Chcesz postawić jacuzzi na tarasie? Zanim kupisz, sprawdź, jakie są warunki

Marzysz o chwili relaksu w jacuzzi? Wcale nie musisz jechać do SPA - możesz stworzyć własną strefę wellness w domu. Taki dmuchaniec zmieści się na niewielkiej przestrzeni - wystarczy mały taras, a nawet balkon. Zanim jednak zanurzysz się w bąbelkach, sprawdź jakie warunki prawne i techniczne trzeba spełniać, aby instalacja przebiegła bez problemów.

Nie ma nic lepszego niż kąpiel na świeżym powietrzu. Jeszcze większą furorę od basenów robią jacuzzi. Bąbelki masujące ciało najlepiej odprężają po ciężkim dniu. Teraz możesz mieć taki sprzęt na wyciągnięcie ręki. Przedstawiamy najważniejsze informacje o postawieniu jacuzzi na tarasie

Dmuchane i całoroczne jacuzzi - czym się różnią?

Dmuchane jacuzzi jest idealnym wyborem, gdy mamy niewielką przestrzeń do zagospodarowania. Z łatwością zmontujemy i zdemontujemy ten lekki sprzęt. Można go kupić już w cenie 2000 zł. Wiele modeli ma także system podgrzewania wody oraz hydromasaże. 

Z kolei całoroczne jacuzzi cechuje bardziej zaawansowana technologia oraz cięższa konstrukcja. Będzie idealne na duży taras. Zanim je tam postawimy, musimy dokładnie przeanalizować nośność stropu oraz zrobić odpowiednie przyłącza wodno-elektryczne. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jakie meble ogrodowe są modne w 2025? Postaw na estetykę i trwałość

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby postawić jacuzzi na tarasie?

Tak jak już wspomniano, jacuzzi stanowi obciążenie dla stropu tarasu czy balkonu. W związku z tym polecamy konsultację w tym zakresie z inżynierem budowlanym lub administratorem budynku. Chodzi tutaj nie tylko o wszelkie formalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, zarówno nasze, jak i sąsiadów. 

Czasem musimy nawet zdobyć pisemną zgodę, jeśli chcemy zamontować na swojej przestrzeni taki sprzęt. Wszystko dlatego, że czasem może zmienić wygląd elewacji oraz generować dodatkowy hałas. 

Warto również zwrócić uwagę na sąsiadów. Nie każdy może być zadowolony z głośnego bulgotania wody i nocnych kąpieli. Najlepiej zatem korzystać z niego w ciągu dniach, a nie w godzinach ciszy nocnej. 

Jak urządzić jacuzzi, aby stworzyć małą strefę SPA w domu?

Jacuzzi wygląda wspaniale w otoczeniu roślin. Dodatkowo chroni nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Warto więc postawić przy nim doniczki z iglakami, trawami ozdobnymi czy z bambusami. Poczujemy się wówczas jak na egzotycznych wakacjach, nie wychodząc z własnego domu. 

Po zmroku atmosfera stanie się wyjątkowa, jeśli zadbamy o nastrojowe oświetlenie. Solarne lampki, girlandy LED, lampiony czy wodoodporne świece z delikatnym, migotliwym światłem zamienią każdą kąpiel w niezapomniane, relaksujące przeżycie.

W takiej scenerii łatwiej odetchnąć głęboko, zapomnieć o codziennym pośpiechu i naładować baterie. Jacuzzi pod chmurką stanie się oazą spokoju i kontaktu z naturą, nawet w sercu miasta.

Zobacz też:

Na te kolory nie maluj drzwi do domu czy garażu. Sąsiedzi będą cię wytykać palcami

Tego nie może zabraknąć na twoim tarasie. Wypoczynek zyska nową jakość

Wystarczy stary słoik, by zrobić świąteczną dekorację na stół. Wygląda, jak z kwiaciarni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: taras