Reklama
Reklama

Wziął ślub z aligatorem. Wierzy, że przyniesie mu szczęście

Podczas ceremonii ślubnej w jednym z meksykańskich miast, burmistrz poślubił aligatora. Niesamowita wiadomość już obiegła cały świat, a opinia publiczna nie może wyjść ze zdumienia. Czy jest to zwykłe dziwactwo, czy może za tą niecodzienną ceremonią kryje się ciekawsza historia?

"Przyjmuję odpowiedzialność, ponieważ się kochamy. To jest najważniejsze. Nie może być małżeństwa bez miłości...Poddaję się małżeństwu z księżniczką". Dokładnie te słowa wypowiedział Victor Hugo Sosa w trakcie ceremonii ślubnej. Jego "żoną" została samica kajmana.

Zagłębiając się w szczegóły, należy podkreślić, że samica kajmana ma na imię Alicia Adriana. Gad został przystrojony w suknię ślubną ze zgrabnymi falbankami i kwiatami wpiętymi w welon. Takiej kreacji mogłaby pozazdrościć niejedna panna młoda.

Niecodzienna ceremonia to element tradycji rdzennych mieszkańców

O ile dla mieszkańców innych krajów świata ślub z samicą aligatora to niecodzienne zjawisko, o tyle dla rdzennej ludności z Chontal w stanie Oaxaca w południowym Meksyku to tradycja. Trwa od ponad 230 lat.

Burmistrz – Victor Hugo Sosa symbolizuje króla Chontal. Natomiast gad jest symbolem księżniczki Huave. Odnosi się to do momentu zjednoczenia obu rdzennych ludów – Chontal i Huave, które miało miejsce w przeszłości.

Jak mieszkańcy Chontal celebrują tradycję?

Zanim burmistrz poślubi kajmanicę, zgodnie z tradycją gad krąży od domu do domu. W tym czasie mieszkańcy mają okazję zobaczyć gada i odprawić tańce. W trakcie obchodów samica kajmana ma na sobie ręcznie haftowaną tunikę oraz nakrycie głowy ze wstążek i cekinów.

Potem gad jest przebierany w strój panny młodej. Następnie zabiera się go do ratusza na wesele. W trakcie zabawy burmistrz tańczy z "narzeczoną", a przygrywają mu dźwięki muzyki rdzennej ludności. Świętowanie tradycji ma przynosić lokalnej ludności szczęście. Warto podkreślić, że w trakcie obchodów samica kajmana ma związane szczęki, aby nie doszło do ataku na człowieka.

Zobacz też:

​Obliczysz to w pamięci? Wystarczy 1 szkolna regułka, ale wiele osób ma problem

​Tylko szóstkowi uczniowie rozwiążą to zadanie. Nawet nie próbuj, jeśli byłeś noga z matmy

​Zagadka z rakietami wydaje się prosta? Prawie każdy podaje zły wynik

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawdziwe historie