Reklama
Reklama

Skandale w rodzinie królewskiej. Zdrady, łapówki i narkotyki

Rodzina królewska jest obserwowana na każdym kroku. Dlatego żaden skandal nie jest w stanie przejść bez echa. Przedstawiamy zaskakujące fakty na temat: zdrad, łapówek i narkotyków w rodzinie królewskiej.

Brytyjska rodzina królewska to bez wątpienia najpopularniejsza monarchia, której losy wzbudzają zainteresowanie społeczeństwa oraz mediów. Mimo że niemal cały czas są na świeczniku, nawet im nie udało się uniknąć skandali. Zdarzały się również sytuacje, o których mówił cały świat.

Największe skandale w rodzinie królewskiej. Zaskakujące fakty

Koronacji Karola III i księżnej Kornwalii Camilli to wydarzenie ostatnich miesięcy. Za jego organizację odpowiadał brytyjski rząd, który stworzył listę ponad 2 tys. oficjalnych gości. Jednak perypetie rodziny królewskiej nie zawsze były spokojne. W jej historii nie brakowało skandali.


Można wśród nich wymienić, chociażby to, że król Edward VIII zrezygnował z korony tylko po to, żeby poślubić rozwiedzioną Amerykankę. Doszło też do skandalu obyczajowego w latach 50. kiedy to oficer Królewskich Sił Powietrznych Peter Townsend, zakochał się w księżnej Margaret, wziął rozwód z ówczesną żoną i złożył oświadczyny nowej wybrance. Do ślubu nie doszło ze względu na ogromne kontrowersje, ale także i zasady Kościoła Anglii.

Skandal w rodzinie królewskiej: księżna Diana i książę Karol

Jeszcze, gdy księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem, doszło do opublikowania prywatnych wiadomości. W przypadku Diany były to intymne rozmowy z domniemanym kochankiem Jamesem Gilbeyem. Odnotowano, że nazwał księżną pieszczotliwie „Squidgy” (w slangu j.angielskiego – tortu śmietankowego) ok. 53 razy. 


Książę Karol niedługo utrzymał status poszkodowanego. Wkrótce wyciekły informacje na temat rzekomego romansu między Karolem a Camillą Parker Bowles, która była wieloletnią przyjaciółką małżonków. Wkrótce te informacje się potwierdziły. Niedługo potem doszło do oficjalnego rozstania Karola i Diany.

Sarah Ferguson: lizanie palców u stóp i łapówki

Fetysz stóp to upodobanie, które ma nie tylko Quentin Tarantino. Tę część ciała, a konkretnie palce, upodobał sobie amerykański doradca finansowy John Bryan, który przebywał na wakacjach z Sarą Ferguson – żoną księcia Andrzeja. Umizgi pary zostały uchwycone przez paparazzich z „The Sun”.
Rozwód Sary Ferguson i księcia Andrzeja nastąpił w 1996 roku. 

Niecałe 14 lat później popularna „Fergie” została oskarżona o przyjęcie 644 000 dolarów łapówki. Była to cena za umożliwienie kontaktu między Sarą Ferguson a księciem Andrzejem. Ferguson została przyłapana na przyjęciu pieniędzy przez dziennikarza, który podawał się za amerykańskiego biznesmena.

Książę Harry w klinice odwykowej po zażyciu marihuany

W 2001 roku brytyjskie media szumnie ogłosiły, że książę Harry ma problem z narkotykami i udał się w celu zwalczenia go do centrum rehabilitacji Featherstone Lodge w Londynie. Hitowy news wkrótce okazał się zwykłą „kaczką dziennikarską”. 


Książę Harry przyznał się swojemu ojcu do tego, że próbował marihuany. Rodzina królewska zdecydowała się wtedy na umieszczenie 17-latka na jeden dzień w ośrodku dla uzależnionych. Miała być to lekcja na temat tego, jakie są możliwe konsekwencje rozpoczęcia zażywania narkotyków.

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek