Reklama
Reklama

Quiz o PRL – Franie znał każdy! A czy Ty pamiętasz jak to było "za komuny"?

Klimat PRL-u jest dla wielu wspomnieniem dzieciństwa lub młodości. Dlatego dużo osób ma po prostu sentyment do tamtych czasów, pomimo tego, że były trudne i nie dawały wiele perspektyw na godne życie. Jednak, czy każdy z osób tęskniących lub fascynujących się PRL wciąż pamięta najważniejsze fakty i ciekawostki na temat tego okresu?

PRL wciąż funkcjonuje w pamięci Polaków jako wyjątkowy czas. Do czasów szarości, biedy i inwigilacji z utęsknieniem wzdychają tysiące obywateli. Nie odrzucają ich nawet wspomnienia o niekończących się kolejkach po podstawowe produkty spożywcze, czy brak dostępu do artykułów takich jak, chociażby coca-cola.

Nostalgia jest z pewnością związana najbardziej z okresem młodości lub dzieciństwa. Ludzie zawsze wspominają te lata z pewnym sentymentem, mając w głowie to, jak dobrze wyglądali, cieszyli się zdrowiem, czy mieli wokół siebie najlepszych przyjaciół i nie musieli mierzyć się z obowiązkami dorosłego życia – niezwykle trudnego w PRL. 

W jaki sposób mieszkano w PRL-u?

PRL charakteryzował się kultem masy, nie jednostki. Dlatego w każdym domu można było znaleźć praktycznie te same rzeczy. Popularne były potężne i ciężkie meblościanki z kryształami w środku, krzesła tzw. patyczaki, porcelanowe figurki, czy telewizor Neptun. Podobnie było w przypadku miejsc do mieszkania. Zarówno domy, jak i mieszkania w bloku były zaprojektowane w ten sam sposób. Z kolei na ulicy stały te same auta: Fiaty 125 i 126, czy Syrenki.

Zobacz też:

Pluskwiaki z Ameryki masowo zaczęły wchodzić do domów. Lasy Państwowe wydały komunikat

Te 3 produkty mogą zabić twojego psa. Unikaj ich jak ognia

Dlaczego telefon się przegrzewa? Sprawdź, gdzie popełniasz błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historia