Reklama
Reklama

Nie żyją kolejne cztery osoby. Powodem challenge na TikToku. Lekarze załamują ręce

Kontrowersje związane z TikTokiem od lat nie cichną. Między innymi na skutek tego, że użytkownicy platformy wymyślają różnego rodzaju challenge, które niejednokrotnie zagrażają zdrowiu lub nawet życiu osób podejmujących wyzwanie. Od kilku miesięcy na TikToku króluje nowe wyzwanie, które doprowadziło już do śmierci co najmniej 4 osób. Tłumaczymy, czym jest Boat Jumping Challenge.

Na TikToku pojawił się nowy niebezpieczny trend, który cieszy się już ogromną popularnością. Polega on na skoku do wody z łodzi poruszającej się z dużą prędkością. Przyczynił się on do tego, że już kilka osób straciło życie w wyniku tego wyzwania, w tym jeden mężczyzna, który zginął na oczach swojej rodziny.

Na czym polega niebezpieczny challenge #BoatJumping?

Na TikToku rośnie popularność wyzwania oznaczanego jako #Boatjumping. Polega ono na skakaniu z łodzi poruszającej się z dużą prędkością po wodzie.

Ten challenge zbiera już swoje żniwo, ponieważ w Alabamie, w południowo-wschodniej części USA, zanotowano już cztery tragiczne przypadki śmiertelne związane z tym trendem, a każda z ofiar zginęła podczas nagrywania filmu, który miał zostać opublikowany w mediach społecznościowych.

Wyzwanie polega na tym, że osoby płyną bardzo szybko łodzią, a gdy już osiągają pożądaną prędkość, wchodzą na jej tylną krawędź i skaczą. Nie nurkują, a jedynie pochylają się do przodu.

Lekarze alarmują - to jak skok prosto na beton

W ciągu ostatniego pół roku doszło do czterech utonięć, których można było uniknąć. Lekarze alarmują, że ta zabawa może zakończyć się tragicznie i podkreślają, że z pozoru niewinne wyzwanie, w rzeczywistości jest tak niebezpieczne, jak skakanie prosto na beton. Podczas wykonywania tego wyzwania istnieje poważne ryzyko trwałego paraliżu lub nawet śmierci.

Platforma TikTok również reaguje na ten problem i ostrzega przed niebezpieczeństwem. Po wpisaniu hasztagu #Boatjumping pojawia się informacja, że to wyzwanie może prowadzić do urazów. Pomimo tego, nadal pojawiają się liczne filmiki przedstawiające tego typu aktywność.

To nie pierwsze niebezpieczne wyzwanie z TikToka

Jednak powyższy challenge nie jest pierwszym tego typu przypadkiem, gdy wyzwania z platformy społecznościowej, prowadzą do tragedii i uszczerbków na zdrowiu. W ciągu ostatnich lat nie brakowało niebezpiecznych pomysłów. Wśród najpopularniejszych wyzwań były między innymi:

  • Penny challenge - to trend polegający na umieszczeniu monety na metalowych bolcach ładowarki do telefonu. Następnie końcówki bolców wkładamy do kontaktu. Moneta w efekcie stworzonego zwarcia powinna podskoczyć. To wyzwanie z TikToka może skończyć się tragicznie, ponieważ w wyniku przebicia prądu może dojść do porażenia, a nawet śmierci. Dodatkowo taka zabawa z prądem może skończyć się nie tylko spaleniem gniazdka elektrycznego, ale także uszkodzeniem układu instalacji elektrycznej w domu lub pożarem.
  • Zabawa z ogniem -  jedną z popularnych zabaw, było także wyzwanie, w którym główną rolę odgrywał ogień. Challenge z TikToka polegał na oblaniu wybranej partii ciała alkoholem i podpaleniu, aby natychmiast zgasić płomień za pomocą wody. Niestety, w wielu przypadkach ta niemądra i niebezpieczna zabawa zakończyła się poważnymi poparzeniami.
  • Wódka challenge - kolejnym popularnym wyzwaniem z TikToka była zabawa z wódką. Polegała ona na nalaniu do kieliszka czystej wódki, którą wylewało się do otwartego oka. W efekcie alkohol miał zadziałać szybciej, gdyż przenosił się poprzez drobne żyłki na gałce ocznej bezpośrednio do krwioobiegu. Był to kolejny pomysł, który narażał zdrowie użytkowników, ponieważ alkohol wlany do gałki ocznej mógł prowadzić do uszkodzenia oka oraz problemów ze wzrokiem.
  • Deo-Challenge - jest to wyzwanie, podczas którego uczestnicy wdychają jak najwięcej dezodorantu. Niektórzy z nich tracą nawet przytomność, ponieważ środek zawiera butan. Jest to substancja, która obniża zawartość tlenu we krwi i może powodować paraliż mięśnia sercowego oraz ośrodka oddechowego
  • Cha-cha Slide - to challenge, w którym "wystarczy" iść za głosem wokalisty i skręcić w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, robiąc to najczęściej na ruchliwej drodze i przy dużej prędkości. Bazując na utworze Cha-Cha Slide, wiele młodych osób stworzyło mnóstwo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Donoszono o kolizjach i wypadkach, podczas których samochody wpadały w poślizg lub nawet dachowały.

Zobacz też:

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

To jeden z najdziwniejszych owoców świata. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale też zapachem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawdziwe historie