Reklama
Reklama

Największe psy na świecie. Niektóre mają ponad 2 metry!

Niektóre rasy psów budzą grozę samym swoim wyglądem. Czworonożne olbrzymy, ze względu na ponadprzeciętny wzrost, wywołują nie tylko zainteresowanie, ale i duży respekt. Wiele z nich osiąga naprawdę imponujące rozmiary, ale równocześnie jest wiernymi i spokojnymi towarzyszami. Sprawdź, jakie są największe psy na świecie.

Największe psy na świecie cechuje potężna budowa i znaczna masa. Mogłoby to wskazywać równocześnie na agresję tak olbrzymich stworzeń, jednak większość z nich to spokojne i zrównoważone zwierzęta, które wyróżniają się dużą cierpliwością. Przedstawiamy największe psy na świecie.  

Dog niemiecki - wysoki i majestatyczny pupil

Dog niemiecki co prawda, nie jest najbardziej masywnym czworonogiem, ale za to jest najwyższym pupilem. Odnotowano nawet najwyższego psa świata, pochodzącego z tej rasy. Był to dog niemiecki Freddy, który w kłębie mierzy aż 103,5 cm, a gdy stanie na dwóch łapach osiąga wysokość aż 2,24 m!  

Pomimo tak imponujących rozmiarów, psy tej rasy są bardzo łagodne, wyjątkowo uczuciowe i nie znoszą samotności. Przeciętny samiec osiąga wysokość od 80 do 90 cm i wagę 54-90 kg. Natomiast suczki są nieco mniejsze, ponieważ mierzą 72-84 cm i ważą od 46 do 60 kg.

Nowofundland - olbrzymi kudłacz

Nowofundland to "kudłaty" olbrzym o wyjątkowo zrównoważonym charakterze. To pies, który potrzebuje ciągłego kontaktu z opiekunami i nie znosi samotności. Równocześnie jest on niezwykle cierpliwy w kontakcie z dziećmi i szybko zaprzyjaźnia się z innymi czworonogami. Mimo swoich ogromnych rozmiarów nie nadaje się na stróża, ponieważ agresja nie leży w jego naturze.

Samiec osiąga ok. 71 cm wysokości w kłębie i 70 kg wagi. Suczki są mniejsze i osiągają 66 cm i 55 kg.

Mastiff hiszpański - pewny siebie i niezwykle spokojny

To pies pokryty krótką i gęstą sierścią. Jego wygląd sam w sobie budzi ogromny szacunek, więc pupil wydaje się być świadomy swojej siły i przez to ma dużą pewność siebie. Wiąże się to z tym, że podczas zagrożenia, mastiff hiszpański zachowuje stoicki spokój i odstrasza intruza tylko głośnym szczęknięciem. Równocześnie jest on niezwykle zrównoważonym, posłusznym i lojalnym pupilem.

Samce osiągają od 77 do 88 cm w kłębie i wagę 90-100 kg, a suczki — od 72 do 88 cm i 55-80 kg.

Wilczarz irlandzki - jest świetnym przyjacielem, gdy nam zaufa

Mimo swojego majestatycznego wyglądu jest to pies, wyjątkowo oddany i wierny swoim właścicielom. Jednak muszą oni na to zapracować i nawiązać z wilczarzem głęboki kontakt. Do pozostałych osób będzie on przyjazny, ale zachowa spory dystans.

Samiec osiąga minimum 79 cm w kłębie i wagę do 54,5 kg, a suczka — minimum 71 cm i 40,5 kg.

Mastiff angielski - flegmatyk o ogromnej masie

Mastiff angielski nie tylko nie przejawia żadnych agresywnych zachowań, ale i jest niezwykle flegmatyczny i powolny. Jest to nie tylko jeden z największych, ale także najcięższy pies świata. Rekordzistą tej rasy był Zorba, czyli osobnik ważący aż 155 kg!

Jednak przeciętny mastiff angielski waży od 85 do 120 kg, a suczki od 75 do 95 kg i osiągają 70-90 cm w kłębie.

Czy duży pies to duży kłopot?

Oczywiście, warto wspomnieć, że największe psy na świecie, pomimo swojej łagodności, nie są przeznaczone dla niedoświadczonych opiekunów. Mają one odmienny temperament od mniejszych ras i cechuje je ogromna siła, nad którą trzeba zapanować, co nie zawsze będzie łatwe. Nie zapominajmy również o tym, że duże rasy czworonogów są szczególnie predysponowane do schorzeń zwyrodnieniowych. Jednym z najczęściej występujących jest dysplazja stawu biodrowego lub łokciowego, więc należy być świadomym potencjalnych problemów zdrowotnych. 

Dodatkowo tak duże psy, wymagają również szczególnej uwagi i opieki, a także pielęgnacji. Gdy zadba o to doświadczony właściciel czworonogów, to wtedy okażą się one wspaniałymi towarzyszami, wyjątkowo oddanymi swojemu opiekunowi. 


Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta