Reklama
Reklama

Król Karol III nie wyciska sam pasty do zębów? Tego nie wiesz o rodzinie królewskiej

Brytyjska rodzina królewska to fenomen przyciągający miliony osób, które obserwują ich codzienność z takim samym zainteresowaniem od setek lat. Oprócz podstawowych informacji ciekawość wzbudzają również niuanse dotyczące ich życia i przesądów. Oto najbardziej zaskakujące fakty o rodzinie królewskiej.

Brytyjska rodzina królewska już od wieków jest źródłem zainteresowania i podziwu na całym świecie. Miliony osób śledzi ważne wydarzenia z ich życia, takie jak wesela czy jubileusze. Jednak uwagę przyciąga również codzienność członków rodziny królewskiej. Przedstawiamy 10 najciekawszych faktów dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej:

1.   Król Karol nie wyciska sam pasty do zębów

Według doniesień osób pracujących w pałacu król Karol każe swoim pracownikom codziennie rano wyciskać 2 cm pasty do zębów na szczoteczkę. Co więcej, król Karol ma zatrudnioną służbę, która prasuje mu sznurowadła. Jest to trzech osobistych służących, którzy dbają o jego garderobę. Ich obowiązki obejmują prasowanie sznurowadeł każdego buta, który posiada.

2.   Suknia ślubna księżnej Diany zawierała ponad 10 000 pereł

Gdy Diana brała ślub z Karolem w katedrze św. Pawła, miała na sobie suknię ślubną, która składała się m.in. z ponad 10 000 pereł. Sama suknia miała 7,5 metra długości.

3.  Rodzina królewska nie może rozdawać autografów ani się przytulać

Członkowie rodziny królewskiej, tacy jak król Karol, nie powinni nigdy rozdawać autografów. Ma to na celu ochronę przed próbą sfałszowania podpisu tak ważnej osoby.

Oprócz tego członkowie rodziny królewskiej nie powinni przytulać swoich poddanych. Zazwyczaj obowiązuje tylko zasada „uścisku dłoni”. Jednak Kate Middleton złamała królewski protokół, gdy przywitała grupę dzieci ciepłymi uściskami podczas wizyty w organizacji charytatywnej w Niemczech.

4.   W londyńskiej Tower mieszkają kruki

Król Karol II wierzył, że ochrona kruków w wieży pozwoli zachować monarchię i że póki one są na dworze królewskim, to do tego czasu na pewno będzie trwała brytyjska korona. Z tego względu ptaki mogą liczyć tam na spokojne i bezpieczne mieszkanie. Jest to tylko jeden z licznych przesądów rodziny królewskiej.


5.   Król nie potrzebuje paszportu, żeby podróżować za granicę

Król jest jednym z nielicznych ludzi na świecie, który nie potrzebuje paszportu do podróży międzynarodowych. Gdy przekracza granicę, wystarczy że poda urzędnikom swoje pełne imię i nazwisko, wiek, adres, narodowość, płeć i miejsce urodzenia.

6.   Królowa wynalazła rasę psa

Jednym z najbardziej znanych faktów o królowej Elżbiecie II było to, że uwielbiała ona psy rasy corgi. Jednak mało kto wie, że wynalazła ona własną rasę psów.  Gdy jeden z jej corgi rozmnożył się z jamnikiem, królowa stworzyła nowy gatunek psa o nazwie Dorgis.

7.   Ulubione napoje zawsze pod ręką

Podczas podróży zagranicznych król Karol III i królowa Camilla każą policyjnemu ochroniarzowi nosić torbę ich ulubionych napojów. Dla króla jest to gin z tonikiem, a dla jego żony czerwone wino.

8.   Kate Middleton uhonorowała księżną Dianę

Kiedy Kate pojawiła się z nowonarodzonym księciem George'em po raz pierwszy po jego urodzeniu, jej jasnoniebieska sukienka w groszki miała być symbolem oraz subtelnym hołdem dla sukni, którą księżna Diana nosiła po narodzinach księcia Williama.

9.   Owoce morza są wyłączone z menu

Podczas oficjalnych podróży rodzina królewska nie może jeść owoców morza. Powodem jest obawa o  wywołanie choroby pokarmowej, która uniemożliwiłaby wykonywanie obowiązków służbowych podczas zagraniczych wyjazdów. 

10.   Królewscy chłopcy nie noszą spodni

Zgodnie z angielską tradycją, spodnie noszą tylko starsi chłopcy i mężczyźni. Dzieci do 8. roku życiamuszą zakładać szorty, co tłumaczy fakt, że księcia George'a zawsze widzimy na wszelkiego rodzaju uroczystościach właśnie w szortach. Ta tradycja rodziny królewskiej sięga aż XVI wieku.


Zobacz też:

Najtrudniejsza zagadka w internecie? Mało kto podaje prawidłowy wynik

Zadanie z podręcznika do matematyki z lat 70. Uda ci się je rozwiązać?

​Takie zadania rozwiązywali polscy uczniowie 100 lat temu. Podasz dobry wynik?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historia