Reklama
Reklama

Dasz radę połączyć wszystkie kropki czterema liniami? Internauci godzinami główkują nad odpowiedzią

Dziewięć małych kropek i jeden wielki problem. Internauci głowią się, w jaki sposób połączyć umieszczone w trzech rzędach kropki czterema liniami prostymi. To zagadka graficzna, która cieszy się olbrzymią popularnością i tylko pozornie jest łatwa. Sprawdź, czy uda ci się znaleźć rozwiązanie.

Zagadki i łamigłówki cieszą się ogromną popularnością, ponieważ pozwalają sprawdzić swoją wiedzę i refleks, a dodatkowo umożliwiają ćwiczenie mózgu. Trening mózgu pozwala na budowanie nowych połączeń między neuronami, dzięki czemu możemy między innymi rozwijać nowe funkcje poznawcze. Zainteresowaniem cieszą się na przykład zagadki graficzne, jak ta z dziewięcioma kropkami. O co dokładnie chodzi?

Dziewięć kropek, cztery linie. Rozwiąż zagadkę graficzną

Zagadka z dziewięcioma kropkami należy do najpopularniejszych i jednocześnie jest dość trudna. Rozwiązujący starają się wymyślić przeróżne warianty, poszukując poprawnego rozwiązania, co niekiedy zajmuje im sporo czasu — bywa też, że mimo intensywnego zastanowienia nie udaje im się poprawnie jej rozwiązać.

Wystarczy narysować na kartce papieru dziewięć kropek, które układają się w kwadrat — trzy kropki w każdym z trzech rzędów. Zadanie polega na połączeniu wszystkich tych punktów, nie odrywając długopisu od kartki i jednocześnie wykorzystując maksymalnie cztery proste linie. Wielu osobom wydaje się to banalne, ale później przystępują do pracy i okazuje się, że zagadka z dziewięcioma kropkami stanowi nie lada wyzwanie. 

Czytaj też: Spójrz na wyświetlacz telefonu i wykonaj działanie w 30 sekund. Rzadko pada poprawny wynik 

Jak rozwiązać zagadkę z dziewięcioma kropkami?

Rozwiązanie tej zagadki jest prostsze, niż się wydaje. Trzeba jedynie zdać sobie sprawę, że nigdzie nie pojawiła się informacja, że zakazane jest wydłużenie linii poza zakropkowany obszar. Kluczowe jest tylko narysowanie czterech linii bez odrywania dłoni od kartki.

Jak zatem trzeba rozwiązać zagadkę? Zaczynamy od kropki, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Następnie linię pierwszą rysujemy w górę, lecz nie kończymy jej na ostatniej kropce, tylko nieco dalej. Drugą kreskę prowadzimy przez środkową kropkę z najwyższego rzędu oraz przez prawą kropkę ze środkowego rzędu. Kończymy kreskę również poza kwadratem w linii prostej.

Trzecią linię rysujemy przez wszystkie kropki z dolnego rzędu, docierając aż do tej, od której zaczęliśmy całe działanie. Ostatnia linia prosta powinna przecinać środkową kropkę, zmierzając aż do prawego górnego rogu. Zagadka rozwiązana!

Zobacz też:

​Znajdź element, który nie pasuje. Masz tylko 10 sekund

​Te pytania przyniosły im fortunę w "Milionerach". Uda ci się odpowiedzieć na wszystkie?

​Zadanie z olimpiady matematycznej. Potrafisz podać wynik?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka