Reklama
Reklama

To najlepsza odmiana magnolii do ogrodu. Ma najwięcej kwiatów

Magnolia to jedno z najpiękniejszych drzewek, które efektownie ozdobi każdy ogród czy działkę. Roślina ta występuje w wielu odmianach, dobieramy je pod względem rozmiaru, koloru kwiatów, a nawet zapachu. Którą z nich wybrać? Podpowiadamy.

Magnolia to rodzaj drzewa lub krzewu, należy do rodziny magnoliowatych. Największe odmiany mogą osiągnąć nawet 24 m. Takie drzewko potrzebuje jednak dużo przestrzeni. Sprawdź różne odmiany magnolii i wybierz odpowiednią dla swojego ogrodu

Jakie odmiany magnolii do małego ogrodu?

W małym ogrodzie wspaniale wygląda odmiana "Susan", będąca karłowatym drzewkiem, dorastającym maksymalnie do 3 m wysokości. Ponadto nie zabiera dużo miejsca, ponieważ nie rozrasta się bardzo na boki. 

Kwiaty na odmianie "Susan" pojawiają się już na początku wiosny. Drzewko dobrze znosi niskie temperatury, wiatr i deszcz. Potrafi zakwitnąć drugi raz w połowie sierpnia. 

Kolejną odmianą magnolii, idealną do małego ogrodu jest "Black Tulip". Jej cechą charakterystyczną są ciemnofioletowe kwiaty, przypominające tulipany. Uprawiając to drzewko, musimy pamiętać o wyborze dobrego miejsca, dlatego że nie lubi przesadzania. 

Jakie odmiany magnolii do dużego ogrodu?

Magnolią, która wspaniale prezentuje się w dużym ogrodzie, jest odmiana "Yellow Bird" o żółtych kwiatach. Drzewko dorasta do 12 m wysokości, potrzebuje przestrzeni, aby rozrosnąć się na boki. 

Jeśli masz duży ogród i marzysz o pachnącej magnolii, to warto wybrać odmianę "Felix Jury", której cechą charakterystyczną są różowe kwiaty o słodkim zapachu. Takie drzewko również może mieć maksymalnie 12 m wysokości.

Pielęgnacja magnolii. Najważniejsze zasady

Magnolię uznajemy za trwałe drzewo o nieskomplikowanych wymaganiach pielęgnacyjnych. Roślina potrzebuje słonecznego stanowiska i częstego podlewania. Nie lubi natomiast przesadzania, dlatego warto przemyśleć miejsce, w którym ją posadzimy. 

Jeśli chodzi o technikę podlewania, to unikamy moczenia liści drzewka, ponieważ prowadzi to do rozwoju chorób grzybowych. Skupiamy się zatem na korzeniach. Gdy jednak dojdzie do choroby, to wykonujemy oprysk fungicydami. Kupimy je w każdym sklepie ogrodniczym.  

Młoda magnolia jest delikatna ze względu na słaby pień. Właśnie dlatego powinniśmy okrywać ją słomą na zimę, żeby nie przemarzła

Zobacz też:

Szkodniki zadomowiły się w ogrodzie? Wyjmij to z kuchennej szafki, a uciekną w popłochu

Twoje plony będą obfite, jak nigdy. Wystarczy, że dodasz to do ziemi

Posadź już teraz, a za 6 tygodni ozdobi twój ogród dywanem kwiatów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | działka | krzewy